„Svou dceru jsem vychovala sama. Odvděčila se mi samotou a spolčováním se s druhými,“ říká Iveta

Bez dcery neví, jak dál žít. Manžel ji opustil už v těhotenství. Nerozumí tomu, proč se k ní po tolika letech obrátila zády.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejde si ani představit, jak těžké musí být vychovávat své děti sám bez pomoci partnera. Bohužel to je realita mnoha žen samoživitelek. Jeden takový příběh nám zaslala paní Iveta Lomková z Třebíče. Nachází se v nelehké situaci, kdy se k ní obrací zády nejdůležitější člověk v jejím životě. A to dcera Martina, kterou vychovala sama. Všechny trable začaly v období těhotenství.

Odešel k milence

Když byla paní Lomková ve třetím měsíci, opustil ji manžel. Změna v jeho chování přišla náhle po třech rocích manželství. Jejich dítě bylo plánované. Přesto přišel jednou z práce a začal si balit své věci. Paní Lomkové pouze oznámil, že se zamiloval a odchází za jinou ženou. Následně přišlo období plné ponížení, studu před okolím a strachu o další dění.

Svou roli hrály také rozbouřené hormony. Těhotenství proběhlo naštěstí v pořádku. Přesto se paní Lomková neubránila častému pláči a dumáním nad bezvýchodnou situací. Vůbec tomu nepomáhala ani její matka, která si kolikrát ještě přisadila nevhodnými řečmi. Bývalý manžel o dceru neprojevil zájem. Paní Lomková jí však dala všechno, co jen kdy potřebovala.

Odpor k matce

Dceru Martinu si často brávala také její matka, která jí dopřávala sladkosti a menší dárečky. Okolo puberty se vztah dcery s paní Lomkovou začal měnit. Martina stále častěji navštěvovala svou babičku a ke své matce projevovala odpor. Paní Lomková nechápala a stále nerozumí tomu, co stojí za takovými pocity, proč se k ní Martina začala obracet zády. Poslední rána přišla po promoci.

Hádka matky s dcerou iZdroj fotografie: Depositphotos

Tehdy se Martina sbalila a odstěhovala k matce paní Lomkové. Řekla, že je dospělá a může si dělat, co chce. Později se paní Lomková také dozvěděla, že navázala kontakt se svým otcem a začínají se sbližovat. Chování dcery ji bolí, netuší, jak se s celou situací poprat. Vlastní matka s dcerou s ní přerušily kontakt. Na konci svého příběhu uvádí, že už neví, jak dál žít.

Co byste paní Lomkové poradili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články