Uvařila večeři z hub pro celou rodinu. Přestože se jejím tchánovcům stala osudnou, její děti zázrakem přežily

Austrálií nedávno otřásla velká rodinná tragédie. Tři lidé po rodinné večeři zemřeli. Žena, která vařila, je stále vedená jako podezřelá.

i Zdroj fotografie: Dmitry Brant / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Úkladná vražda, nebo tragická shoda okolností? V klidném australském městečku se odehrála tragédie, která hýbe celou Austrálií. Žena připravila rodinnou večeři, na kterou pozvala bývalou tchyni s tchánem a také tchyninu sestru s manželem. U večeře měly být i děti. Už po pár hodinách byli čtyři lidé převezeni do nemocnice se zažívacími potížemi. Tři z nich zemřeli a čtvrtý stále bojuje o život.

Případ otřásl australským městečkem

Dva týdny starý případ zatím stále nemá konečné rozuzlení. 45letá Erin Patterson pozvala 29. července několik lidí na rodinnou večeři. Hosty byla její bývalá tchyně a tchán, Gail a Dona Pattersonovi, a také Gailina sestra Heather Wilkinsonová s manželem Ianem. Kromě nich se večeře zúčastnily ještě děti Erin.

Všichni se nejspíš dobře bavili, jak to na rodinných sešlostech bývá, ale už několik hodin poté, co zkonzumovali připravené jídlo, museli oba starší manželské páry vyhledat lékařskou pomoc. Co bylo zprvu považováno za běžnou otravu jídlem, se brzy ukázalo jako něco mnohem horšího. Z malých nemocnic tak byli všichni akutně převezeni do nemocnice v australském Melbourne, aby jim mohla být poskytnuta špičková péče.

I přes snahu lékařů však tři z nich zemřeli. Jediný Ian Wilkinson zatím přežil, ale je v kritickém stavu a čeká na akutní transplantaci jater. Zpráva o tragickém konci rodinné sešlosti se brzy dostala na veřejnost a do události se zapojila policie. I když stále nebylo na 100 % potvrzeno, čím se tito lidé otrávili, lékaři mají podezření na prudce jedovatou muchomůrku zelenou.

houbová polévka iZdroj fotografie: Freepik

Tvrdí, že je moc milovala

Policie tedy ihned začala pátrat po tom, jak k této otravě mohlo dojít a proč v nemocnici neskončili všichni, kteří se rodinné večeře zúčastnili. Děti však údajně jídlo, které jejich matka připravila, nejedly. Samotná Erin se k tomu, zda jídlo také jedla, zatím nevyjádřila. Striktně však odmítá, že by z její strany šlo o úmysl někoho otrávit.

S rodiči svého bývalého manžela měla údajně velmi přátelský vztah, stejně jako s bývalým manželem. Gail dokonce vnímala jako náhradní matku. „Milovala jsem je a jsem zdrcená, že jsou pryč. Byli to jedni z nejlepších lidí, jaké jsem kdy potkala. Gail byla jako máma, kterou jsem neměla, protože moje máma zemřela před čtyřmi lety. Jsem tak zničená tím, co se stalo, a ztrátou pro komunitu, rodinu a mé vlastní děti, které ztratily babičku,“ naříkala Erin v slzách před novináři.

růže na hrobě iZdroj fotografie: Freepik

Jak vyšetřování dopadne, se teprve uvidí. I když je Erin stále vedená jako podezřelá, protože jídlo připravovala, úřady krotí vášně a poukazují na to, že mohlo jít skutečně jen o velmi nešťastnou shodu okolností. Občany také nabádají, aby byli při sběru hub velmi obezřetní. Muchomůrka zelená se může snadno zaměnit za jedlou houbu, přitom stačí sníst kousek o velikosti mince, který dospělého člověka usmrtí.

Co říkáte na tuto rodinou tragédii?

Zdroj: SuperExpress
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články