Před rokem její psík ochrnul na zadní nohy a ona celé jeho zotavení průběžně mapovala. Video získalo už téměř 2 miliony zhlédnutí

Roztomilý chlupáč připomínající plyšáka jednoho dne špatně skočil z pohovky a ochrnul na zadní nohy. Veterináři mu dávali jen třicetiprocentní šanci na uzdravení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro každého majitele domácího mazlíčka je nejhorší noční můrou představa, že se chlupáčovi stane něco zlého. Když k tomu opravdu dojde, je to zdrcující. Už jen pohled do smutných očí vyděšeného a trpícího zvířete, které nechápe, co se s ním děje, vhání slzy do očí. Návštěva veterináře na klidu často ani trochu nepřidá. Může totiž přijít s diagnózou, již žádný páníček nechce slyšet. Třeba že chlupáčovy vyhlídky nejsou nejlepší.

Když seskočil z pohovky, věděla, že je zle

Když se zranil neposedný německý trpasličí špic influencerky Ashley Yi, měla o něj velký strach. Podle serveru ABC roztomilý psík jménem Nimbus z ničeho nic doma skočil z opěradla u pohovky na zem jako obvykle. Udělal to už snad stokrát před tím a nikdy se nic nestalo. Jenže tentokrát špatně dopadl. Když jeho panička viděla, jak táhne zadní nohy za sebou a při tom se strašně třese, věděla, že je zle. Okamžitě ho odvezla na pohotovost k veterináři.

Po řadě vyšetření, která pes musel absolvovat, se Ashley dozvěděla od veterináře krutou diagnózu. Nimbus utrpěl fibrokartilaginózní embolii, která zasáhla jeho páteř a způsobila mu ochrnutí obou zadních nohou. Takový stav je často způsobený míšní mozkovou příhodou, ke které dojde, když zvíře skočí a špatně dopadne, píše server Diply. Přestože pravidelné rehabilitace mohou pomoci, ve většině případů pes už nikdy nebude schopen chodit. Nimbus dostal jen třicetiprocentní šanci, že se uzdraví.

Vysilující rehabilitace se vyplatila

Navzdory nepříliš optimistické prognóze se ale Ashley nehodlala vzdát. Na rozdíl od majitele, který se ochrnutého psa nelítostně zbavil, jak jsme psali na DámskémDeníku. Neuvěřitelnou cestu svého milovaného mazlíčka za uzdravením začala před rokem mapovat na sociálních sítích. Slíbila Nimbusovi i sobě, že jednou zase bude chodit. Společně absolvovali několikaměsíční rehabilitaci. Ze začátku měl pes při venčení nehybné zadní nohy zavěšené ve speciálním vodítku. Jeho panička mu je pravidelně masírovala a první pokusy o chůzi pes absolvoval v bazénu.

@ashyizzle 1 year ago. Happy birthday to my sunshine, @Nimbus ♬ original sound – Ashley

Náročná dřina se ale začala vyplácet. Malý chlupáč začal jednou z ochrnutých nožiček pomalu hýbat. „Modlila jsem se za to, aby Nimbus mohl na své narozeniny chodit,“ uvedla plačící Ashley ve videu na platformě TikTok, které má skoro dva miliony zhlédnutí. A stal se zázrak. Psík rozhýbal i druhou nohu a nakonec znovu začal chodit. V narozeninový den svému statečnému mazlíčkovi Ashley dopřála, cokoli chtěl. Procházku v parku, šťavnatý kus steaku i značkový šátek s korálky. Nimbus vesele ťapal malýma nožičkama a všem ukázal, že jeho ducha nic nezlomí.

Co říkáte na příběh nezdolného domácího mazlíčka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články