Po 25 letech se rozešli kvůli psovi: „Tehdy jsem zjistila, co je ve skutečnosti zač,“ říká žena

Manžel koupil své ženě psa, aby jim nahradil dítě, které nemohli mít. Bohužel se ukázalo, že měli naprosto rozdílné názory na výchovu.

pes s mužem i Zdroj fotografie: iStock
                   

Důvody rozchodů a rozvodů partnerů bývají různé. Mezi ty nejčastější patří ztráta důvěry a lásky, nevěra, tzv. přechozený vztah, násilí či jiné závislosti. Málokoho by však napadlo, že se dva lidé mohou rozejít kvůli domácímu mazlíčkovi. Ten by měl do rodiny přinést radost a štěstí, bohužel je to někdy ale úplně naopak. To je i případ paní Simony K., která se v dopise zaslaném do redakce svěřila se svým příběhem.

Manžel jí přinesl překvapivý dárek

Paní Simona poznala svého manžela Luďka na vysoké škole. Studovali stejný obor a po dokončení nastoupili do stejné nemocnice, kde pracovali jako lékaři. Ona pracovala jako ortoped, on byl zase chirurg. Jejich vztah byl velmi harmonický a dalo by se říct, že jim nic nechybělo. Bohužel časem zjistili, že nemohou mít děti, adoptovat nechtěli, a tak se smířili s faktem, že z nich nikdy nebudou rodiče.

Jednoho dne přinesl Luděk své ženě dárek. Byla překvapená a velmi zvědavá. Když na ni však z kartonové krabice vyskočilo malé štěně, nevěděla v tu chvíli, jak reagovat. Manžel jim koupil domácího mazlíčka, aby jim alespoň z části nahradil miminko. Simoně se jeho nápad příliš nezamlouval, ale když viděla nadšení v manželově tváři, nezbývalo jí nic jiného, než s jeho nápadem souhlasit. To však ještě netušila, že toto malinké zvířátko bude důvodem rozpadu jejich manželství.

Raději bude žít sama než s někým takovým

Už od začátku bylo zřejmé, že mají oba naprosto odlišné názory na výchovu jejich nového čtyřnohého mazlíčka Dannyho. Paní Simona byla silně proti tomu, aby ležel na pohovce, natož v jejich posteli. Koupila mu pelech, ve kterém však pejsek spát nechtěl. Luděk začal Dannyho od prvních dnů hrozně rozmazlovat. Dovoloval mu všude strkat čenich, vše olizovat a tajně mu dával jídlo, které pro něho nebylo úplně vhodné. Od té doby se začali manželé hádat, spory byly na denním pořádku.

Vše vyvrcholilo, když ve vzteku řekl Luděk své ženě, že zbytek svého života stráví raději se svým miláčkem Dannym než s ní. „Toto mi řekl po 25 letech manželství. Teprve tehdy mi došlo, co je vlastně zač,“ popisuje své pocity paní Simona. Byla to pro ni poslední kapka, sbalila si své věci a odstěhovala se ke kamarádce. Požádala o rozvod, který byl velmi těžký, ale už je vše za ní. „Nyní jsem zůstala sama, ale nevadí mi to. Raději budu žít takto než s člověkem, který má raději psa než mě,“ zakončila svůj dopis paní Simona.

Jak byste se na jejím místě zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články