Páry, které se často hádají, se doopravdy milují | DámskýDeník.cz

Časté hádky s partnerem jsou podle vědců nepopiratelným důkazem opravdové lásky. Budete žít šťastně až do smrti

Hádky bývají vysilující a člověk se u nich mnohdy naštve či rozpláče. Nic ovšem není černobílé a vědci potvrdili, že hádky podporují zdravý a zralý vztah.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle nedávných průzkumů až 44 % manželských párů věří tomu, že hádka jednou týdně jim pomáhá k udržení zdravého a produktivního vztahu. A je to pravda, jelikož páry, které se často, avšak mírumilovně hádají, mají větší šanci zůstat spolu. Vědí totiž, že je jejich láska navzdory občasným neshodám upřímná.Hádky jsou znakem zralého vztahu

Dlouhodobý vztah se nedá vybudovat tak, že se budete neustále vyhýbat konfliktům. Je potřeba spolu komunikovat a věci řešit. Pokud dokážete u hádky jasně říci svůj názor, posunujete tím úroveň vašeho vztahu kupředu. Zralost ovšem nemá nic společného s osobními útoky a křikem, na to pozor.


iZdroj fotografie: Freepik

Hádkami se dává najevo zájem

Samozřejmě, že by bylo daleko jednodušší nad partnerovými zlozvyky zavřít oči. Ale už jen to, že jste připraveni čelit nepříjemné situaci a nepohodlí při hádce, je důkazem vaší skutečné lásky. Jelikož obětujete vlastní pohodlí pro to, aby vaše láska mohla být lepší.

Hádky usnadňují celkovou komunikaci

Pro vytvoření důvěry ve vztahu není nejlepší mlčet. Je nutné ke svému partnerovi přistupovat s otevřeností a upřímností. Měli byste být schopni navzájem převzít odpovědnost za své činy a dokázat se pozorně poslouchat, což se při výměně názorů dá skvěle naučit.


iZdroj fotografie: Freepik

Hádka značí zdravý vztah

Psychologové sestavili 7 bodů zdravého vztahu a hádejte, co? Hádky jsou na něm také. Je to tak naprosto v pořádku, ba naopak, pokud se pár nikdy nehádá, tak bude asi něco špatně. Hádání se pomáhá párům přehodnotit své názory a pocity tím, že se o věcech otevřeně diskutuje.

Hádka posílí propojení, které mezi sebou máte

Jakmile se s partnerem hádáte, v podstatě nezáleží na tom, kdo vyhraje nebo prohraje. Nejcennější na hádkách je, že se toho o sobě navzájem hodně dozvíte. A jestliže se vám podaří překonávat výzvy v podobě hádek společně, posílíte tak tím vaše celkové pouto ve vztahu.


iZdroj fotografie: Freepik

Hádka usměrní vaši zlobu

Být ve vztahu není snadné, jelikož vždy musí dojít k nějakému kompromisu, kdy se v něčem omezíte. Pokud pro vás partner neudělá to samé, mohou se ve vás začít hromadit negativní pocity. Když je v sobě budete držet, partner získá dojem, že je vše v pořádku a vaše zášť poroste. Taková jedna zdravá hádka může ovšem celý problém prosvětlit a vám se konečně uleví.

Hádka naznačuje, že spolu pravděpodobně zůstanete

Největší chybou párů je, konfliktům se vyhýbat. Je to důkaz špatné komunikace a ve většině případů vede k rozchodu. Ačkoli si můžete myslet, že diskutovat o vašich citlivých problému vztahu neprospěje, je to přesně naopak. Nevyřčený problém je totiž pořád problém.


iZdroj fotografie: Freepik

Hádka dodává vztahu vášeň

Některé páry si hádky opravdu užívají. A víte proč? Vysvětlení je překvapivé. Hádky zvyšují hladiny hormonů. Tito lidé pravděpodobně cítí, že hádka je projevem jejich vášně a ta do vztahu dodává zdravou jiskru. Pokud chcete silný vztah, je nutné ze sebe jednou za čas tuto vášeň vypustit se vším všudy.

Hádky vás zachrání před nudným vztahem

I když jste spolu několik let, vždy se najde něco, kvůli čemu dojde k rozepři. To ale není vůbec špatné, jelikož, jak už jsme zmínili, hádky vám navrátí do vztahu divokou energii, která je vždy aspoň trochu potřeba. Jen si představte, jak by vaše láska vypadala, kdybyste se na všem vždy shodli.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 338 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte