Myslela, že je její otec mrtvý: „Matka držela tajemství dlouhých 36 let“

Až ve svých šestatřiceti letech se žena dozvěděla pravdu o svém biologickém otci, o němž si do té doby myslela, že je mrtvý.

Otec s dcerou i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jak se říká, matka je vždy jistá, ale otec nejistý. Na této průpovídce je velký kus pravdy. Své o tom ví jednačtyřicetiletá žena, která se teprve před pěti lety dozvěděla, že její biologický otec nezemřel, jak jí do té doby tvrdila vlastní matka. Ta jí nakonec řekla pravdu. Toto zjištění započalo dlouhou cestu pátrání a objevení nejen otce, ale také nových sourozenců a vztahů.

Ve chvíli se jí obrátil život vzhůru nohama

Tiffany Gardnerová vyrůstala se svou maminkou a nevlastním otcem. Když byla malá, její biologický tatínek zemřel na rakovinu. S touto informací žila až do dospělosti a neměla důvod o tom pochybovat. Svého nového tátu milovala, ale pořád si představovala, jaký asi její opravdový tatínek byl. Nepamatovala si na něj, a tak přemýšlela nad tím, co po něm vlastně zdědila, v čem je stejná, jako byl on.

Jednoho obyčejného dne se jí však svět obrátil vzhůru nohama. Když šla navštívit svou matku, ta jí z ničeho nic řekla, že už jí nemůže dále tajit pravdu. Tiffany se dozvěděla, že její zesnulý otec nebyl biologický. Ve skutečnosti totiž byla počata pomocí anonymního dárce spermatu. Tuto skutečnost maminka zatajila, protože to svému prvnímu manželovi před jeho smrtí slíbila. Tiffany ji chápala, ale nemohla se s touto informací zcela smířit. Rozhodla se tedy, že svého biologického otce vypátrá.

Biologický otec s ní kvůli své rodině přestal komunikovat

Pomocí veřejných DNA testů našla svého bratra. A díky sociálním sítím se poté dopátrala muže, jenž kdysi daroval sperma. Neuvěřitelné bylo, že bydlel pouze 40 min od ní. Když jej Tiffany kontaktovala, zprvu byl velice překvapený, ale nakonec souhlasil se schůzkou. To se však nelíbilo jeho rodině, a tak po ročním vztahu kontakt se svou dcerou zcela utnul. Byla velmi smutná, ale musela se s touto skutečností smířit.

dna test iZdroj fotografie: Depositphotos

V den, kdy zemřel její nevlastní otec na rakovinu, ji však kontaktoval muž jménem Brad. Zjistila, že se jedná o jejího bratra, který dosud také nevěděl, že byl počat díky dárci spermatu. Ihned po osobním setkání jim bylo jasné, že jsou sourozenci, a jejich rodiny jsou si velmi blízké. Od té doby, co Tiffany zjistila pravdu o svém biologickém otci, se stala vášnivou obhájkyní zrušení anonymního dárcovství spermií a vajíček v Americe.

Jak byste se v její situaci zachovali vy?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články