„Dcera ke mně chce šoupnout vnučky na celé prázdniny, prý je z nich unavená. Nevím, jak se z toho vyvlíknout“

Paní Irena Mrázková je babičkou dvou malých nezbedných děvčat. Její dcera k ní chce své děti dovézt a nechat jí je na celé prázdniny. Jenže na to se Irena rozhodně necítí.

babička a vnučky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Z Českých Budějovic nám předevčírem dorazil e-mail od paní Ireny Mrázkové, která se chtěla se čtenáři podělit o neshody se svou dcerou. Její dcera Renáta je matkou dvou neposedných děvčat ve věku 5 a 7 let, které chce své matce přivézt na celé prázdniny. Hodně se kvůli tomu hádají, Renáta totiž odmítá přistoupit na kompromis. Paní Irena zase nechce žádné další hádky v rodině, ale děti sama neuhlídá.

Jsou neposedné

Paní Mrázková své vnučky miluje a ráda s nimi tráví volný čas, je ale pravda, že je to s nimi často složité. Jsou ve věku, kdy neustále vyžadují pozornost, navzájem se škádlí a provokují i dospělé. Navíc mají pořád spoustu energie a často neposlouchají. Tím, že žije už několik let bez manžela, bývá na holky sama. Ráda je proto pohlídá třeba odpoledne po škole a školce, ale delší doba ji vyčerpává.

Chce si odpočinout

Její dcera Renáta za ní nedávno přišla s tím, že se cítí vyhořelá a vyčerpaná a potřebovala by si od holek přes léto odpočinout. To sice paní Mrázkovou zarazilo, ale nabídla se, že si je třeba na týden vezme k sobě, i když věděla, že by to nebylo lehké. Jenže to Renátě nestačilo. Navrhla, že je u své matky nechá celé dva měsíce. Má přece dům se zahradou, neomezené množství volného času a vnučky ji milují.

Byla z toho hádka

Nakonec z toho vznikla dramatická hádka. Paní Mrázková dceři v šoku řekla, že toto tedy opravdu nepůjde, že to nezvládne a vnučky neuhlídá. Dostalo se jí odpovědi ve stylu toho, jak je sobecká a že určitě Renátu nemá ráda. Každá matka chce přece pro své dítě to nejlepší, ale ona jí nechce nechat žádný čas na odpočinek. Renáta je samoživitelkou, proto jí Irena navrhla, že jí raději přispěje například na nějaký dětský tábor, ale dcera z toho nebyla nadšená.

Nenašly kompromis

Paní Mrázková se později své dceři znovu ozvala s různými návrhy na kompromis, ale dcera po ní jen křičela, jak má někdy se svou výbušnou povahou ve zvyku. Podle paní Mrázkové by bylo nejlepší děvčata poslat právě na nějaký tábor mezi vrstevníky, ona sama nabídla, že si vnučky na dva týdny s přestávkou uprostřed ráda vezme k sobě. Renáta se ale urazila a s matkou odmítá mluvit, což Irena špatně snáší. Dcera je její nejbližší člověk a neví, co má teď udělat.

Co byste dělali na místě paní Mrázkové?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články