2letý chlapeček našel vášeň v malování obrazů. Už teď se jeho díla prodávají za stovky tisíc korun

Talent teprve dvouletého chlapce okouzluje nejen jeho příznivce. Obrazy, které maluje, se prodávají za statisíce korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk má talent na něco jiného a mnoho lidí jej objeví až v pozdějším věku. Někteří rodiče však zvláštní vlohy objeví u svých ratolestí již velmi brzy. Takto tomu bylo i v případě ani ne tříletého chlapce, který chová obrovskou vášeň pro umění. Jednoduše začal malovat, a to až tak skvěle, že jsou lidé ochotni za jeho díla zaplatit velké sumy peněz, jen aby je mohli vlastnit.

Na dovolené jej okouzlilo umění

Rodiče teprve dvouletého Laurenta Schwarze z Bavorska si jeho talentu všimli úplnou náhodou v září loňského roku, a to když byli zrovna na dovolené v Itálii. Chlapec tehdy vstoupil do místnosti plné malířských pláten a obrazů, pohled na ta mistrovská díla jej naprosto okouzlil. Nechtěl pokoj opustit, stále se kochal nádherou, kterou měl před očima. To přivedlo jeho rodiče na nápad zařídit mu doma malířské studio.

Od té doby již Laurent namaloval nespočet abstraktních obrazů. Dle britského listu TheTimes vyobrazují jeho díla mimo jiné slony, dinosaury a koně. Rodiče jeho tvůrčí schopnosti nechávají na něm. Do ničeho ho nenutí, chlapec tedy maluje tehdy, když se mu chce. Někdy do svého ateliéru nevstoupí i několik týdnů, když jej ale políbí múza, dokáže v něm strávit opravdu dlouhý čas.

Jeho obrazy se prodávají za obrovské částky

Aby Laurentova matka upozornila na talent svého syna, založila na Instagramu profil, na němž začala zveřejňovat chlapcova díla. Rozhodně ale nečekala, že o ně bude tak velký zájem. Lidé totiž rodině nabízeli i stovky tisíc korun, jen aby si mohli vybraný obraz zakoupit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Laurent Schwarz (@laurents.art)

Web Novinky uvádí, že chlapcova díla se prodávají za zhruba 175 tisíc korun za kus, ovšem za jeden obraz byl zájemce ochoten zaplatit v přepočtu dokonce až 245 000 Kč. Všechny utržené peníze, stejně jako výtěžky z plánovaných výstav, ukládají rodiče na synův účet, kde je bude mít chlapec k dispozici, až dovrší plnoletosti.

Pokud bude takto dále pokračovat, tedy malovat nádherné obrazy, za něž mu budou lidé platit tak vysoké částky, rozhodně bude mít v dospělosti nemalé jmění. Laurent má před sebou jistě zářnou budoucnost a má dostatek času na to, aby svůj talent dále rozvíjel. Stejně jako malá tanečnice, jejíž baletní vystoupení jste již měli možnost na DámskémDeníku zhlédnout.

Jak se vám chlapcovy obrazy líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články