Domácí suchý šampon za pár kaček: Stačí trocha škrobu a po mastnotě nezůstane ani stopa

Osvěžit mastné vlasy před odchodem do práce není legrace, když dojde suchý šampon. Dokonale ho ale nahradí běžná surovina na vaření, která jistě nechybí v žádné domácnosti.

Suchý šampon ve vlasech i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na poličce se základními kosmetickými pomocníky a vychytávkami má skoro každá žena suchý šampon. Neocenitelný pomocník ve chvílích, kdy potřebujete, aby vlasy vypadaly skvěle a svěží, ale nemáte čas si je umýt. Když náhle dojde, je to malér. Avšak není třeba propadat zoufalství. Existuje totiž snadné řešení a navíc nebudete vlasy a pokožku hlavy dráždit agresivními chemickými látkami. Stačí se porozhlédnout v kuchyni.

Vsaďte na pomocníka, kterého máte v kuchyni

Suchý šampon mají v základní výbavě také ženy, které mají problém s mastnými vlasy. Nezbývá jim totiž nic jiného, než si kadeře mýt každý den. Což je časové náročné a při stoupajících cenách drogistického zboží i dost nákladné řešení. Průmyslově vyráběné suché šampony také nejsou za hubičku. Když ale vsadíte na trik se surovinou, kterou používáte na vaření, máte v mžiku domácí suchý šampon za pár kaček. Jeho aplikace je navíc snadná a rychlá.

Když se vypravujete do práce a ukáže se, že rychle vytvořit přijatelný účes z mastných vlasů je v podstatě nemožná mise, je dobré mít po ruce suchý šampon. Nejlépe jeho domácí alternativu v podobě bramborové moučky neboli bramborového škrobu. Většinou nechybí v žádné spíži, protože se používá jako pojivo a zahušťovadlo třeba do omáček, polévek, těsta nebo do mletých mas. Navíc neobsahuje lepek, což ocení každý celiak.

Škrob absorbuje z vlasů mastnotu

A je skvělým pomocníkem při osvěžení mastných kadeří. Stačí, když trošku škrobu důkladně vmasírujete do pokožky hlavy. Pak ho necháte chvilku působit a nakonec vlasy rozčešete obvyklým způsobem. Moučka absorbuje přebytečnou mastnotu a vlasy budou vypadat jako umyté. Díky triviální vychytávce s bramborovým škrobem vydrží vaše kadeře ve skvělé kondici celý den. Všestranný kuchyňský pomocník se dokonce dá využít i v případě, že vaše vlasy jsou náchylné ke krepatění.

Suchý šampon na rukách iZdroj fotografie: Depositphotos

Škrob v bramborové moučce díky svým vlastnostem totiž pomáhá s prevencí krepatění, a pokud máte zplihlé vlasy, i se zvětšením jejich objemu. Stačí, když vlasy po běžném mytí opláchnete škrobovým roztokem. Ten si snadno vyrobíte, když rozpustíte 1 polévkovou lžíci prášku v 1 litru vody. Vynechejte ale kondicionér a nakonec kadeře vysušte proudem chladného vzduchu. Budou hladké, ale u kořínků nadzvednuté.

Dopřejte vlasům speciální kúru

Bramborová moučka se dá využít i k tomu, aby vlasy byly krásně hladké a lesklé. Jakmile si kadeře umyjete šamponem, použijte na ně speciální škrobovou masku. Vyrobíte si ji jednoduše. Prostě přidáte do kondicionéru, který běžně používáte, 1 polévkovou lžíci bramborové moučky. Důkladně směs promíchejte, naneste na umyté vlasy a nechte ji působit 15 minut. Snažte se ale, abyste se vyhnuli pokožce hlavy. Nakonec vlasy opláchněte vlažnou vodou.

Jaké triky používáte na rychlé osvěžení mastných vlasů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články