Kadeřnice radí, jak správně vysoušet vlasy: Většina žen to dělá špatně a pak se diví, že je mají zničené

Nesprávným postupem při foukání vlasů můžete docílit jejich úplného zničení. Proto si v článku přečtěte tipy, jak správně sušit své kadeře, aby byly krásné a zdravé.

i Zdroj fotografie: Farrah Zakir / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Na první pohled se může zdát, že vysoušení vlasů není žádná věda. Ve skutečnosti je to ale naopak, je nutné vědět, jak správně vlasy vysušit a vyfoukat. Pokud by byl postup špatný, mohlo by dojít k poškození, nebo jejich úplnému zničení. Při tomto úkonu totiž záleží na mnoha faktorech, především na správné přípravě pramenů, teplotě, a dokonce i na poloze, při které si vlasy sušíte. Se správným postupem pomohou tipy kadeřnic.

Děláte to správně?

V prvé řadě je nutné si vlasy pořádně umýt šamponem a pokud možno i vhodným kondicionérem. Jakmile pečlivě opláchnete všechny nečistoty ze svých kadeří, je na čase použit na ně ručník. Prameny musí být pečlivě odvodněny, není vhodné, aby z nich při sušení ještě odkapávala voda. Nikdy však s nimi nezacházejte hrubě, mohlo by totiž dojít k odštípnutí ochranných kutikul vlasových vláken. Jemně je otřete ručníkem nebo bavlněnou látkou, můžete je i bod po bodu jemně mačkat, a tak z nich přebytečnou vodu dostat.

Pokud máte delší hřívu, můžete ji zabalit na chvíli do ručníku, do něhož se vsákne přebytečná tekutina. Zdali máte kštici kratší, místo hrubého drhnutí aplikujte raději jemné poklepávání. Poté použijte hřeben s širokými mezerami mezi zuby, abyste snížili napětí ve vlasech. Nejmenšího poškození svých kadeří dosáhnete samovolným sušením na vzduchu, pokud ale musíte použít fén, je třeba se nad jeho použitím zamyslet a dát si pozor na teplotu.

Vhodná teplota a poloha

Základní pravidlo pro nastavení teploty zní: Jakmile je vzduch příliš horký pro vaše ruce, tak stejně bude působit i na pokožku hlavy. Čím větší horko na své vlasy použijete, tím větší bude jejich poškození. Sice vysušení bude rychlé, ale tak stejně i jejich zničení. Je třeba sušit prameny na nízký nebo střední teplotní stupeň. Vysoká teplota je zvlášť škodlivá pro tenké a jemné vlasy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlepší je sušit své kadeře se sklopenou hlavou. Prameny k sobě tolik nepřilnou, takže se k nim snáze dostane vzduch, tím se také zkracuje doba fénování. V této poloze také dosáhnete většího objemu, protože se vlasy zvedají od kořínků. Nejvhodnější vzdálenost vysoušeče od hlavy je zhruba 20 cm. Pokud ještě používáte kulatý kartáč, je lepší vlasy předtím trošku vyfoukat a poté začít s použitím hřebenu. Zabere vám to takto méně času.

Pokud se budete řídit těmito jednoduchými tipy, docílíte tak krásnějších a zdravějších kadeří. A věřte, že vám za to budou vaše vlasy opravdu vděčné.

Jaký je váš postup při péči o vlasy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články