Sledování televizních zpráv má negativní vliv a dopad na vaše zdraví, upozorňují psychologové

Většina lidí sleduje alespoň večerní televizní zprávy, někteří sledují dění ve světě celý den na internetu, poslouchají průběžné zprávy v rádiu či zapínají televizi i přes den. Věděli jste ale, že zprávy nejsou nic zdravého pro tělo?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zprávy nepřináší přehled o světovém dění

Každý, kdo sleduje zprávy, k tomu má jeden velký důvod, který je shodný se všemi, kteří na zprávy koukají. Každý si od sledování televizních novin slibuje, že získá přehled o dění u nás i ve světě. Opak je ale pravdou. Informace předávané televizními novinami nejsou relevantní, nejsou kompletní ani objektivní. Televizní zprávy vám odkryjí pouze takové informace, které chtějí, abyste získali, a ještě nejsou celé. K čemu vám je informace, že spadlo auto z mostu? Většinou se hovoří o obětech nehody, ale důvod se již nedozvíte. Zprávy také podávají takové informace, které chce publikum slyšet. Snaží se udržet si sledovanost a jiné, důležitější informace, jsou opět do pozadí. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Informace získané skrz zprávy jsou často zkreslené

Negativní vliv na člověka

A velmi důležité je také vědět, že sledování zpráv může mít velmi negativní dopad na člověka. Vzhledem k tomu, že jsou zprávy založené na předávání negativních informací, si tělo u této činnosti rozhodně neodpočine. Vy to možní nevnímáte, ale je tomu přesně naopak. Tělo, které sedí před zprávami vylučuje stresový hormon. A stresu už je v našem životě takové množství, že další opravdu nepotřebujeme. Produkce stresového hormonu má samozřejmě celou řadu dalších dopadů, jako je snížená schopnost imunitního systému, nespavost, úzkost, vysoká hladina cholesterolu a jiné.

Zdroj: BBC

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1 2

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články