Podařilo se jí tajně nahrát, jak se učitelka ve školce chová k jejímu 3letému synovi: „Chce se mi z toho zvracet,“ říká

Paní Radaně se zvedl žaludek, když si poslechla, jak se učitelka ve školce chová k jejímu synovi a ostatním dětem. Okamžitě začala jednat.

Malé holčiky si hrají ve školce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jedním z nejtěžších období v životě matky je okamžik, kdy dává své malé dítě do školky. Čas, který s ním trávila doma, kdy se mu naplno věnovala, najednou skončil. A její děťátko, které bylo dosud pouze s ní, jde nyní do zcela nového prostředí, kde bude nejen mezi dětmi, ale budou o něj pečovat cizí dospělí, učit jej novým věcem a mít za něj plnou zodpovědnost. Takto se cítila i čtenářka Radana, která v dopise zaslaném do redakce neskrývá své rozhořčení.

Vše se změnilo s příchodem nové učitelky

Paní Radana J. je maminkou tříletého Jonáška. Jeho nástup do školky nesla velmi těžce, nemohla se smířit s tím, že ty tři roky uběhly tak rychle. Nebyla ještě připravena na to, se od něj na celý den odloučit, ale nic jiného jí nezbývalo. Musela se vrátit do zaměstnání, protože účty se stále navyšovaly a ona nechtěla, aby se její manžel sedřel z kůže.

„První měsíc od nástupu do školky to bylo příšerné. Jonášek denně plakal a já taky,“ vzpomíná v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku paní Radana. Postupem času se ale začala situace zlepšovat a byly dny, kdy se její syn do školky těšil. Když však v průběhu roku nastoupila nová učitelka, Jonáš chodil domů uplakaný, smutný a často i zamlklý. „Ptala jsem se ho, co se děje, ale nic mi neřekl. Jen, že je unavený,“ píše dále čtenářka.

Z nahrávky až mrazilo

Jelikož se situace nelepšila, rozhodla se s manželem k razantnímu kroku. Dali synovi do kapsy tepláčků odposlech. Když si poté celý záznam poslechli, nemohli se z toho vzpamatovat. „Chtělo se mi z toho zvracet,“ svěřuje se paní Radana. Učitelka nejen na Jonáška, ale i na ostatní děti doslova řvala. Zazněla tam slova jako: „Uklidni se! Zmlkni, ty smrade!,“ a mnoho podobných dalších frází. „Hned druhý den jsem šla s nahrávkou za ředitelkou, aby učitelku okamžitě vyhodila,“ líčí své rozhořčení čtenářka.

Ředitelce jasně řekla, že pokud nebude danou situaci řešit, přivolá na místo policii. Do týdne byla zlá učitelka propuštěna. „Jsem ráda, že jsem na to přišla. Jonášek je teď mnohem klidnější a zase se usmívá. Takové ženské by vůbec neměly pracovat s dětmi,“ ukončuje svůj dopis paní Radana. A já s ní zcela souhlasím. Malé děti mohou mít z takového chování trauma. Daná učitelka teď bude mít pravděpodobně z ostudy kabát, podobně jako její kolegyně, která svou žákyni tahala za vlasy. Na DámskémDeníku jsme se o tomto incidentu již zmiňovali.

Co si o chování učitelky myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články