Video, ze kterého se tají dech: 23letý student skočil do vody, aby pomohl ženě z potápějícího se auta

Mladý student nezaváhal ani na vteřinu a vrhl se do ledové vody, aby pomohl řidičce uvězněné v autě. Prokázal velkou odvahu a srdce na správném místě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obrovskou dávku odvahy prokázal jeden mladý student z Nizozemska, když se vrhl do ledové vody, aby pomohl ženě, která uvízla v potápějícím se autě. Mladý muž nezaváhal ani na vteřinu a okamžitě se rozhodl pomoci.

Viděl z okna, jak auto narazilo a spadlo do vody

Student stavebního inženýrství Max trávil čas na koleji, když si z ničeho nic všiml z okna, jak jedno projíždějící auto narazilo a poté spadlo do vody. Zůstala v něm uvězněná řidička, která se nemohla dostat z potápějícího se vozidla ven. Max neváhal ani vteřinu a rozhodl se okamžitě jednat, informuje web Pokukaj.

I když danému incidentu přihlíželo na místě několik dalších lidí, Max byl v tu chvíli jediný, kdo se rozhodl zasáhnout a nešťastné ženě pomoci. Prokázal v sobě obrovskou odvahu a odhodlání, protože byl nucen skočit do ledové vody.

Rozbil sklo, aby ženě pomohl

Auto se po nárazu do vody převrátilo, což ztížilo záchranu, píše web Axed. Uvězněná řidička měla problém se z auta sama dostat, naštěstí tu ale byl odvážný student, který nezpanikařil a ihned věděl, co musí udělat. Odhodlaně rozbil sklo na straně řidiče a začal řidičce pomáhat ven z auta. Celá situace byla zachycena na kameru.

Z videa můžeme jasně vidět, jak neohroženě a odvážně se student stavebního inženýrství zachoval. Pomoci ženě bylo podle jeho slov naprosto přirozené a udělal by to znova, pokud by někdy bylo potřeba. Z hrdinského činu mladého studenta z Nizozemska si tak všichni můžeme vzít příklad. Zejména pak ti, kteří dané situaci jen přihlíželi a tzv. nehnuli brvou.

Je důležité nezačít panikařit

Asi nikdo z nás nechce být svědkem jakékoli nehody. Bohužel někdy, byť si to nepřejeme, se u takové situace nachomýtneme. V takovém okamžiku je důležité nezačít panikařit. Nemůžeme sami sobě navzájem vyčítat, že někdo dokáže pohotově reagovat a někdo naopak úplně ztuhne. Na kritické situace totiž každý z nás reaguje úplně jinak.

Nicméně pokud se vrátíme k činu, ke kterému se odhodlal mladý nizozemský student, je to jen důkaz toho, že bychom neměli být vůči druhým lhostejní, a pokud je to jen trochu v našich silách a možnostech, měli bychom se vždy snažit pomoci.

Co říkáte na tento odvážný čin?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články