Scény jako z hororového filmu: V těchto místech není radno vůbec vycházet ven. Vrány agresivně útočí na lidi

Děsivé útoky zažívají obyvatelé maďarských měst. Náletů agresivních vran přibývá a dochází při nich ke zraněním.

ptáci i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V posledních letech je zaznamenáváno stále více případů napadení lidí ptáky. Proč je jich nejvíce na jaře, má své důvody. Na internetu se objevily záběry, které vyděsily mnoho lidí. Snad nikdo by nechtěl být v kůži hlavního aktéra, který čelí ptačímu útoku. Scéna podobná filmovému hororu podle Alfreda Hitchcocka ale bohužel není ojedinělá.

Vrány napadají lidi i ostatní zvířata

Obyvatelé Budapešti a mnoha dalších maďarských měst čelí velmi nepříjemným a stále častějším útokům vran. Web Fakt uvádí, že je to především kvůli nárustu ptačí populace, která je nyní nejvyšší za posledních pět let. Agresivita těchto černých ptáků dosahuje vrcholu především v rozmezí od konce dubna do poloviny června. V tuto dobu totiž dochází k jejich rozmnožování, a tak se dospělí jedinci za každou cenu snaží chránit svá mláďata.

A mezi napadenými nejsou jen lidé, ale také ostatní zvířata, v největší míře se jedná o holuby a psy. Ročně jsou zaznamenány desítky případů, ve kterých hrají hlavní roli agresivní vrány. Mezi nejpropíranější patří incident, při kterém bylo zraněno několik dětí z mateřské školky. Ty musely být následně ošetřeny zdravotníky. V bezpečí tak není nikdo. Kdokoli se může stát obětí vraního náletu. Ač to tedy málokdo tuší, nebezpečí číhá na každém rohu. Třeba i na obyčejné houpačce, před kterou varovala žena, jejíž důvod jsme na DámskémDeníku již zmiňovali.

K útokům dochází na více místech

Maďarsko ale není zdaleka jedinou zemí, kde k podobným útokům dochází. Několik případů bylo zaznamenáno i v Polsku. V tom nejhorším se jednalo o vážné zranění hlavy, které kvůli náletu vrány utrpěla jedna z dam procházejících po ulici. Přestože útoky ptáků nejsou považovány za nijak nebezpečné, mohou způsobit vážná zranění v důsledku pádu z kola, z nějž by mohl spadnout vyděšený cyklista.

Pokud se tedy chystáte do Maďarska na dovolenou, raději se připravte na hrozící nebezpečí, které zde vrány představují. Jako varování berte i video, které bylo zveřejněno na YouTube. Tato hororová scéna vyděsila mnoho internetových uživatelů. Mladík, kterého pták zasáhl do hlavy, na tuto situaci jistě nikdy nezapomene.

Co říkáte na tyto agresivní ptáky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články