Zloděj řádil na rušné pláži: Policie ho zatkla poté, co si všimla tohoto jediného detailu

Každý den se na frekventovaných turistických místech pohybuje spousta zlodějů. Tento měl však smůlu, jelikož mu jeho krádež zmařila naprosto nečekaná událost.

Mušle i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Krádeže bohužel patří mezi velmi časté aspekty spousty dovolených. Zloději si jednoduše snaží přivydělat na tom, co seberou turistům, kteří si přijeli užít léto u moře. Když jdou totiž do vody, velmi často jejich věci na pláži nikdo nehlídá. To je jasným znamením pro zloděje, že může jejich věci snadno sebrat a neoprávněně se obohatit. Dovolená je pak kvůli krádeži zkažená. Tento fakt může mít za následek to, že se na další dovolenou do zahraničí lidé neodhodlají anebo alespoň změní lokalitu.

Úřady turisty varují

Úřady a různé instituce se snaží turisty varovat, aby se nenechali zbytečně okrást. Často jsou i u pláží různé cedulky, aby si lidé dávali pozor na své věci. Nechat je pak odložené bez dozoru a jít do moře je to nejhorší, co mohou udělat. Taková situace je doslova pozvánkou pro všechny zloděje, že si mohou svévolně ukrást vše, co se jim bude líbit. Pro turisty pak nastává nepříjemná situace, kdy po zjištění, že byli okradeni, musejí na policii tuto skutečnost oznámit. Pachatel se většinou ani nenajde a lidé se musejí se svými ztracenými věcmi nadobro rozloučit.

Jeden takový případ krádeže se stal také na jedné z rušných pláží. Turista, jenž přiletěl na dovolenou, se rozhodl, že si půjde zaplavat do moře. Svou tašku však nechal na pláži bez dozoru, což bylo velice nezodpovědné. Po chvíli se samozřejmě objevil jeden z mnoha plážových zlodějů, který se rozhodl, že tuto tašku ukradne. Čin byl pro něj velmi snadný, jelikož tašku nikdo nehlídal. Zloděj ji urychleně sebral a chystal se nenápadně zmizet.

Vše bylo natočeno

Ke zlodějově smůle bylo celé jeho protiprávní jednání natočeno na televizní kamery místního kanálu. Sotva pár metrů od místa, kde kradl tašku, totiž probíhal rozhovor s člověkem na pláži. V pozadí tohoto záběru byl vidět lupič při své práci. Kamery jej natočily přesně v momentě, kdy sebral tašku jednoho z turistů. Zloděj se tedy dopustil jedné zásadní chyby – byl spatřen při činu. Navíc byl ještě natočen na kameru, což bylo fatální, jelikož na ní byla zřejmá jeho totožnost.

Batoh iZdroj fotografie: Pixabay

Krádež měla šťastný konec

Díky televiznímu štábu dopadl pro tohoto zloděje jeho čin katastrofou. S pomocí nahrávky se totiž po nějaké době podařilo pachatele dopadnout a vrátit tašku jejímu původnímu majiteli. V tomto případě měl tedy starší muž, jemuž byly věci odcizeny, veliké štěstí. Na světě je však spousta dalších lidí, kteří takové štěstí neměli a se svými věcmi se museli navždy rozloučit. Každý by si proto měl na své věci dávat pozor a na rušných místech si je pečlivě hlídat. Nechávat je bez dozoru je jen koledování si o to, abyste byli okradeni.

Jakým způsobem chráníte u moře své věci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články