17letý mladík okradl své panelákové sousedy a odnesl si i 40 hadů. K jeho smůle ho usvědčily boty

Mladistvý z polské Lodže odcizil svým sousedům majetek netradičního charakteru. Nebyl však důsledný, což se mu vymstilo.

okno panelákového domu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý zločin je spravedlivě potrestán. To dokládá příběh tohoto mladého Poláka. Občas se mladí lidé dostanou do situací, kdy jim přijde jako nejlepší nápad okrást někoho dalšího. A nejsnazší je získat majetek od těch nejbližších, které dobře znáte. Mladík pravděpodobně velmi dobře znal své sousedy, měl přehled o jejich majetku a také o času, kdy budou a nebudou doma.

Panelákové kóje

Policisté z polské Lodže byli přivolaní ke zvláštnímu případu. Dostali hlášení, že bylo odcizeno čtyřicet různých hadů. Krádež byla nahlášena konkrétně 9. března. Zprvu se objevila informace o pouhém vybrakování skladů, které bývají nejčastěji situovány ve sklepních prostorách panelových domů. Každý byt má poté přidělenou konkrétní kóji, kde může umístit své věci.

Nájemníci umísťují do těchto prostor například kola, kolečkové brusle, krabice od věcí, které zakoupili, nebo sady pneumatik, které zrovna neodpovídají sezoně. Okradená žena sdělila policistům, že přišla o plastové krabice, ve kterých měla čtyřicet hadů. Dohromady v hodnotě celých třiceti tisíc zlotých, což je v přepočtu přes sto padesát tisíc korun českých.

Otisk podrážky

Přivolaná hlídka si při zajištění místa povšimla také známek vloupání na dalších dvou kójích. Přivolaní majitelé potvrdili, že jim také chybí několik věcí. Uprostřed výslechů a sdělování informací se ve sklepních prostorách objevil mladík, který při pohledu na policisty viditelně ztuhl. To je zaujalo, zvlášť když objevili stopu v podobě otisku podrážky boty, kterou po sobě pachatel zanechal.

Mladíka přiměli ke spolupráci a porovnali jeho boty s nalezenou stopou. Samozřejmě se potvrdila shoda. Ukázalo se, že chtěl ukradené věci prodat. Chlapec měl být brzo umístěn do nápravného zařízení pro mladistvé. Za utržené peníze v hodnotě cizího majetku se chtěl nástupu pravděpodobně vyhnout. Kdyby byl plnoletý, tak by mu hrozilo odnětí svobody až na deset let.

Jak byste potrestali zloděje?

Zdroj: TVN24
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články