Zemřela hvězda seriálu, který si Češi zamilovali už od prvního dílu. Blízcí ani jeho kolegové si to nedokáží vysvětlit

Po několika týdnech od smrti herce zveřejnila rodina příčinu jeho náhlého skonu. Pravděpodobně zemřel ve velkých bolestech, ale naštěstí rychle.

Pohřební svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Fanoušci jsou v šoku. Nečekaně totiž zemřela hvězda britského kriminálního seriálu z prostředí policejní protikorupční jednotky Line of Duty, který si zamilovalo i české publikum. Skotský herec Brian McCardie zesnul v pouhých 59 letech na konci dubna ve svém domě. O úmrtí herce informovala prostřednictvím sociálních sítí truchlící rodina. Nově zveřejnila i informace o příčině jeho skonu.

Rodina odhalila, kvůli čemu herec zemřel

„S velkým zármutkem oznamujeme, že zemřel Brian James McCardie, milovaný syn, bratr, strýc a drahý přítel mnoha lidí. Brian zemřel náhle doma 28. dubna. Byl úžasný a vášnivý herec na jevišti i na plátně, miloval svou práci a dotkl se mnoha životů. Odešel příliš brzy. Milujeme ho a bude nám velmi chybět,“ uvedla hercova sestra Sarah McCardieová na Facebooku.

Hvězda romantických filmů už není mezi námi. Idol žen náhle skonal. Budeme na tebe myslet

Přesnou příčinu úmrtí rodáka z Glasgow, který se proslavil zejména rolí mafiánského bosse Tommyho Huntera, jenž byl jednou z klíčových postav druhé řady napínavého dramatu televize BBC Line of Duty, rodina zveřejnila až nyní. Zemřel na následky roztržení srdeční tepny. „Brian zemřel v důsledku disekce aorty, která způsobila krátké bolesti a náhlou smrt,“ cituje zdrcenou rodinu web DailyMail.

Měl talent a byl vřelý, zábavný i okouzlující

K disekci dochází, když se oslabená stěna aorty roztrhne a začne krvácet. „Jedná se o náhle vzniklý život ohrožující stav. Mezi časté projevy patří náhle vzniklá prudká bolest na hrudi či mezi lopatkami,“ uvádí na svém webu IKEM. Objevit se může i bolest čelisti nebo dušnost. Disekci může navíc zkomplikovat, když aorta zcela praskne. Pro pacienta je jedinou možností na přežití neodkladná operace.

Smrt herce, který si zahrál i ve snímcích Rob Roy, Filth, Nebezpečná rychlost 2, Cizinka nebo Podfu(c)k, otřásla jeho kolegy. „Mimo televizní kamery se Brian nemohl od postavy padoucha, kterou hrál, lišit víc – byl vřelý, zábavný a okouzlující,“ cituje prohlášení tvůrců seriálu Line of Duty Jeda Mercuria a Simona Heatha server Variety. „Jsme šokováni a hluboce zarmouceni. Brian měl velký talent. Naše myšlenky jsou v této těžké době s jeho rodinou a přáteli,“ napsali na síti X UnitedAgents.

Co říkáte na příčinu náhlé smrti herce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články