Hvězda romantických filmů už není mezi námi. Idol žen náhle skonal. Budeme na tebe myslet

Ve věku 82 let nás opustil slavný americký herec. Hrdina romantických filmů byl nominován na Oscara i Zlatý glóbus. Jeho život byl bouřlivý a proslul řadou románků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Osmého prosince zemřel v Kalifornii Ryan O’Neal, herec, jehož proslavilo především romantické drama Love Story. Příčinu úmrtí rodina nesdělila. Už v minulosti se však herec potýkal s leukémií a rakovinou prostaty. Zahrál si po boku slavných hvězd a je považován za hollywoodskou legendu. Zemřel pokojně ve věku 82 let.

Love story mu vynesla nominaci na Oscara

Ryan O’Neal se narodil 20. dubna 1941 v Los Angeles. Před zahájením herecké kariéry v roce 1960 se věnoval amatérskému boxu, uvádí Wikipedie. Jeho první významná role, která jej katapultovala mezi hvězdy, byla v seriálu Peyton Place z roku 1964. V roce 1970 pak byl obsazen do hlavní role romantického dramatu Love Story. Tento film jej definitivně posadil na výsluní hollywoodských hvězd.

Love Story se stala trhákem a film je považován za jeden z nejromantičtějších, který kdy byl natočen. Za hlavní roli byl nominován na Oscara i Zlatý glóbus. V roce 1972 si zahrál v komedii Co dál, doktore? po boku Barbry Streisand. Ta se k jeho úmrtí také vyjádřila. „Je smutné slyšet zprávu o odchodu Ryana O’Neala. Byl zábavný a okouzlující a zůstane v paměti,“ napsala herečka na síť X.

Herec také proslul bouřlivými vztahy

„Koncem 70. let filmová kariéra Ryana O’Neala uvadala. V 80. letech ještě přišla zdařilá dobrodružně akční záležitost Zelený led (1981) s Omarem Sharifem a Anne Archer,“ uvádí ČSFD. Nálepku slavného hollywoodského herce už mu ale nikdo neodpáral. Čeští diváci jej mohli například vidět v řadě epizod oblíbeného seriálu Sběratelé kostí. V soukromí byl Ryan O’Neal bouřlivák.

Proslul svým vztahem s herečkou Farrah Fawcett, s níž měl i poslední ze svých čtyř dětí. Věrnost však nebyla jeho silnou stránkou a prožil si románky s mnoha slavnými ženami, jako Diana Ross, Joan Collins, Barbra Streisand, Jacqueline Bisset a podle jeho dcery měl románek i s Melanie Griffith. Ryan O’Neal po sobě také zanechal velké jmění.

Prozatím však není jasné komu majetek ve výši 30 milionů dolarů připadne. Se svými čtyřmi dětmi totiž neměl zrovna nejlepší vztahy. Největší podíl by měl získat nejmladší syn Redmond James, kterého měl právě se svojí třetí ženou Farrah Fawcett. Na Dámském Deníku jsme informovali také o smrti dalšího amerického herce. Matthew Perry ze seriálu Přátelé zemřel ve vířivce.

Viděli jste toto slavné romantické drama?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články