Do hereckého nebe odešel herec světového formátu. Lidé po celém světě drží minutu ticha a posílají modlitby

Svět truchlí nad tragickou ztrátou významného herce mezinárodního formátu. Policie jej našla bez známek živote ve vířivce, ale dosud nepotvrdila oficiální příčinu smrti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před několika dny obletěla svět smutná zpráva, že ve věku 54 let tragicky zemřel Matthew Perry, který se proslavil svou rolí Chandlera Binga v oblíbeném seriálu Přátelé. Proslulého herce našly autority 28. října 2023 bez známek životě v jeho domě v Los Angeles a podle dosavadních informací se měl utopit ve své vířivce. Tragickou skutečnost však místní policie neustále vyšetřuje a doposud nepotvrdila oficiální příčinu jeho smrti. K celé události se vyjádřili mnozí, včetně slavné zpěvačky Adele, která kvůli Perrymu přerušila svůj koncert. 

Oblíbený herec s pochmurnou minulostí 

O smutné skutečnosti informoval před několika dny web LATimes, podle kterého se měl Matthew Perry utopit ve vířivce ve svém losangeleském domě, a to okolo čtvrté hodiny odpolední tamního času. Jakmile se nám tato zpráva dostala do redakce, nemohli jsme věřit svým očím, neboť odešel v poměrně mladém věku a měl před sebou ještě nadějnou kariéru. Dokonce před několika lety vydal své memoáry zvané „Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing“, což v překladu znamená Přátelé, milenky a ta velká, příšerná věc. 

Americký herec se ve svých posledních dílech zmiňoval především o tom, jak se léčil ze závislosti, a detaily rozhodně nešetřil. Zmínil se například o tom, že od svých 26 let žil střídavě ve střediscích pro léčbu závislostí, čtrnáctkrát se poté zúčastnil odvykacího programu, pětašedesátkrát prošel detoxikačními procedurami, a dokonce se více než 6 000krát zúčastnil sezení alkoholiků. O svém boji s alkoholem, léky a dalšími omamnými látkami se však nikdy netajil, a naopak se snažil jít vždy naproti kompletní abstinenci. 

Vyjádřilo se mnoho slavných osobností 

Matthew Perry se proslavil především svou rolí Chandlera Binga ve světoznámém seriálu „Přátelé“, ale na svém kontě má i mnoho dalších úžasných snímků. Mezi ty nejznámější patří například komedie „Jen blázni spěchají“ nebo „Můj soused je zabiják“, kde hrál po boku Bruce Willise. Tragická smrt oblíbeného herce zdrtila mnoho dalších slavných osobností, a to například i zpěvačku Adele, jak uvedl web Glamour. Ta během svého turné dokonce přerušila vystoupení, aby uctila jeho památku a vzdala mu hold do nebe: 

Adele se těsně před vystoupením podělila o vzpomínku na Matthewa Perryho a jeho postavu Chandlera – sdělila, že si jej bude pamatovat do konce života a že je to nejspíše nejlepší komediální postava všech dob. Ke smutné události se vyjádřila také společnost Warner Bros, která seriál „Přátelé“ produkovala„Jsme zdrceni. Matthew byl velmi nadaný herec a je nesmazatelnou součástí naší rodiny Warner Bros. Jeho odkaz komediálního génia bude žít dál. Tento den nám zlomil srdce, posíláme lásku jeho rodině, blízkým a všem fanouškům.“

Tragická smrt, která šokovala celý svět 

Matthew Perry náhle odešel z tohoto světa 28. října 2023 a jeho nečekaná smrt zaskočila naprosto každého. „Teprve v 54 letech opustil světlo světa můj oblíbený herec. Vyrazilo mi to dech a nemohla jsem tomu uvěřit. Měl tolik talentu a před sebou ještě velmi dlouhou a nadějnou kariéru. Bohužel už na něj můžeme pouze vzpomínat,“ komentovala skutečnost čtenářka Jitka B. z Hodonína. O další takové ztrátě jsme se v září zmiňovali na DámskémDeníku, tehdy šlo o hvězdu filmového plátna Thomase Edwarda Sizemorea.

Co si o této tragické ztrátě ze světa herců myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články