Zemřela milovaná hvězda filmového plátna. Česko i Slovensko drží minutu ticha, je to bolestivá rána pro všechny fanoušky

V pouhých 61 letech odešel hollywoodský herec, kterého dobře znají i čeští filmový nadšenci. Thomas Edward Sizemore podlehl mozkovému aneurysmatu.

hrob i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přesto, že se herectví věnoval už od mládí, průlom v jeho kariéře nastal až koncem 90. let. Nesmazatelně se zapsal do filmové historie především svojí rolí seržanta Horvatha ve válečném dramatu Zachraňte vojína Ryana. Herec utrpěl mozkové aneurysma a i přes snahy lékařů se jej nepodařilo přivést zpět. Jeho nejbližší měli možnost se s ním rozloučit.

V noci ho postihla mozková příhoda

Filmový svět zasáhla 3. března tragická zpráva. V nemocnici St. Joseph v Los Angeles zemřel Thomas Edward Sizemore. Hospitalizován byl od 18. února, kdy doma utrpěl mozkovou mrtvici, která způsobila mozkové aneurysma. Herec upadl do kómatu, z něhož se už neprobral. Jeho blízcí, včetně 17letých dvojčat Jaydna a Jaggera, měli možnost se s ním alespoň rozloučit.

„Byl větší než život. Ovlivnil můj život víc než kdokoli jiný, ​​koho znám. Byl talentovaný, milující, druhým vždy dával a dokázal vás nekonečně bavit svým vtipem a vypravěčskými schopnostmi. Jsem zdrcený, je pryč a bude mi navždy chybět,“ vydal prohlášení jeho mladší bratr Paul. Hvězdný herec však v soukromém životě neměl vždy na růžích ustláno.

Narodil se 29. listopadu 1961 v Detroitu ve státě Michigan a vyrostl v dělnické rodině. Jeho dětství bylo poznamenáno poměrně velkou dávkou výzev, ale právě během těchto let si Sizemore vyvinul vášeň pro herectví. Navštěvoval Wayne State University, kde zdokonalil své herecké schopnosti, a nakonec se přestěhoval do New Yorku, aby si splnil své sny.

Proslavil ho Spielbergův trhák

Zpočátku to byly malé televizní a filmové role. Debutoval ve filmu z roku 1987 „Narozen 4. července“, který režíroval Oliver Stone. S tím v budoucnu často spolupracoval a byl jím obsazen do prvního známějšího, ale kontroverzního filmu „Takoví normální zabijáci“ z roku 1994. Skutečná sláva přišla o čtyři roky později.

Mezi hollywoodské hvězdy jej katapultovala role seržanta Horvatha ve válečném dramatu Stevena Spielberga „Zachraňte vojína Ryana“ (1998). Sizemoreův výkon jako oddaného a soucitného vojáka dodal hereckému obsazení filmu hloubku a upevnil jeho pozici předního herce v Hollywoodu. V roce 2001 se opět představil celosvětovému publiku ve známém dramatu „Černý jestřáb sestřelen“.

Zatímco Sizemoreovy profesionální úspěchy přibývaly, jeho osobní život byl poznamenán bouřlivými obdobími závislosti. Problémy se zneužíváním návykových látek ohrožovaly jeho kariéru, a v důsledku toho čelil mnoha rehabilitačním a právním důsledkům. Byl obviněn i z napadení a sexuálního obtěžování. Poslední roky života se mu však podařilo dostat závislost pod kontrolu. Bohužel odešel příliš brzy a filmový svět tak přišel o další ikonu.

Jak se vám líbil Thomas Sizemore ve filmu Zachraňte vojína Ryana?

Zdroj: People
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články