Keanu Reeves má skutečně srdce ze zlata: Z těchto 8 jeho příběhů by si měl vzít příklad každý

Tato známá hollywoodská hvězda svými činy neustále dokazuje, že se ze světa slávy a pozlátka výrazně vymyká. Je tak považován za nejlaskavějšího herce Hollywoodu.

Matrix i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Každý filmový fanoušek zná Keanu Reevse. Mimo mnoho jiných filmových počinů zazářil především v trilogii Matrix nebo akční filmové sérii John Wick. Jeho soukromý život však často nebyl procházkou růžovým sadem. Má za sebou řadu osobních tragédií, se kterými se musel vyrovnat. Přes veškerou nepřízeň osudu si však zachovává neuvěřitelnou pokoru, nezkaženou osobnost, lidskost a štědrost. Přesvědčit se o tom můžete díky několika vybraným příkladům.

Skromné ​​začátky Keanu Reevse

Cesta Keanu Reevese ke slávě rozhodně nebyla jednoduchá. Musel prokázat značnou vytrvalost a odolnost, aby dosáhl pozdějších úspěchů. Narodil se v libanonském Bejrútu, ale brzy se ocitl v kanadském Torontu, kde strávil velkou část dětství a dospívání. Měl několik adoptivních otců a často měnil školy, kde se musel adaptovat na nový kolektiv. Bojoval s dyslexií, která mu velmi komplikovala učení, a ve škole tak nikdy nevynikal. Snu o profesionálním hraní hokeje se po zranění musel vzdát.

Toto pozadí nepochybně sehrálo významnou roli při formování jeho charakteru. Ačkoliv by jej nelehké dětství mohlo zavést na scestí, on se rozhodl proměnit tyto životní zkušenosti v empatický přístup k životu. Reeves je tak známý svou skromností. Často prohlašoval, že se nikdy nevěnoval hraní pro slávu, ale spíše pro čirou radost z vyprávění. V odvětví známém svou povrchností se mu tak podařilo stále zůstat nohama na zemi a zachovat si osobní autenticitu.

Je pověstný svou štědrostí

O Reevesovi je známo, že věnuje významnou část svých příjmů na různé charitativní účely. Jedním z nejzářnějších příkladů je jeho podpora výzkumu rakoviny. Poté, co jeho mladší sestra onemocněla leukémií, stal se výzkum a podpora dětských nemocnic jeho prioritou. Na penězích mu zvlášť nezáleží a své herecké kolegy občas podporuje tím, že se vzdá části honoráře, aby v daném filmu hrál konkrétní herec. „Peníze jsou to poslední, na co myslím. V příštích několika stoletích bych mohl žít z toho, co jsem již vydělal,“ uvedl, proč na penězích rozhodně nelpí a klidně je posílá dál.

podaná ruka iZdroj fotografie: Freepik

Nahodilé dobré skutky

To, co Reevese skutečně odlišuje od ostatních hvězd, je jeho záliba v náhodných skutcích laskavosti. Byl spatřen, jak pouští někoho jiného sednout ve veřejné dopravě, kterou běžně používá. Přistižen byl také, jak vede ranní rozhovor s bezdomovcem, kterému koupil kávu. Hodinu si s ním povídal o obyčejných věcech. Jednou si zase udělal čas, aby dal autogram fanynce, která truchlila nad ztrátou svého otce. Takových drobností je jeho život plný a mnoho z nich jistě nebylo zachyceno svědky.

Skromný životní styl

V odvětví, kde se bohatství vystavuje na odiv, působí Keenu Reeves jako zjevení. Často je viděn v neformálním oblečení a jeho bydliště má daleko k extravagantním sídlům, která obývají elity Hollywoodu. Reevesova touha po jednoduchosti slouží jako připomínka toho, že materiální statky nijak nedefinují hodnotu člověka.

Uctivý a laskavý

Reevesovy interakce s herci, členy štábu a fanoušky jsou naplněny respektem a laskavostí. Ke každému, s kým se setká, přistupuje se stejnou mírou ohleduplnosti a dává najevo pochopení. To, že je slavný, nebere jako důvod, aby se vyvyšoval nad ostatními. Jeho vidění světa je do jisté míry ovlivněno buddhismem, který je známý svým laskavým, skromným a nekonfliktním přístupem k žití.

bezdomovec iZdroj fotografie: Freepik

Nezlomný a věrný

Keeanu se musel v životě také vyrovnat s tragickými ztrátami. S milovanou partnerkou Jennifer Symeovou se nejprve museli vyrovnat s narozením mrtvé dcery. O dva roky později Jeniffer přišla o život při dopravní nehodě. Keeanu pak už nikdy nenavázal dlouhotrvající vztah, ze kterého by vzešly děti.

Co říkáte na takto výjimečný charakter ve světe slavných?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články