Holčička musí trávit všechny dny v nemocnici: Tohle pro ni sestřičky dobrovolně dělají

Dívenka tráví veškeré své dny v nemocnici. Chybí jí domov i rodina, ale naštěstí narazila na úžasné zdravotní sestry, které se jí snaží pobyt v nemocnici co nejvíce zpříjemnit.

zdravotní sestra a malá pacientka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ať už jste dospělí, nebo děti, jen málokdo si pobyt v nemocnici užívá. Sterilní prostředí, bílé pláště, podivné nástroje a další věci, které k nemocnici patří, dokážou jednomu nahnat hrůzu. Jste-li dítě, nepříjemný pocit je několikanásobně větší. Nemoc a odloučení od rodiny je opravdu srdcervoucí, proto je štěstí, když narazíte na milý zdravotnický personál, který se snaží nejmenším pacientům pobyt co nejvíce zpříjemnit.

První roky života tráví v nemocnici

Tato dívenka skutečně nemá jednoduché dětství. První roky života musí trávit po nemocnicích kvůli vážnému onemocnění, a bohužel je proto často odloučena od domova a své rodiny, která ji sice navštěvuje, ale je jasné, že domácí prostředí pouhé návštěvy nenahradí.

I když se většina nemocnic dětem snaží pobyt zpříjemnit barevnými výzdobami a různými aktivitami, jsou to právě lidé, zdravotnický personál, který ve chvílích volna pomáhá dětem, aby alespoň na chvíli nemyslely na to, že jsou hospitalizovány, nemocné, bez rodiny a mimo domov. Důkazem toho jsou tyto dvě zdravotní sestřičky, které se snaží dívence každý den zpestřit tím, že si společně zatančí.

nemocná holčička iZdroj fotografie: Freepik

Dělají, co mohou, aby se dívka cítila lépe

Pracovníci nemocnice dělají, co mohou, aby se dívka cítila dobře. Zvláště tyto sestry, které každý den nacvičují s holčičkou speciální tanec podle videa. Je to už taková každodenní rutina, na niž se všechny tři pokaždé moc těší. A proto má dívka i přes vážnou nemoc každý den úsměv na tváři.

Přesvědčit se můžete na níže uvedeném videu. Přestože záznam není příliš ostrý, můžete vidět, jak je malá pacientka šťastná a překonává díky těmto dvěma zdravotním sestrám své nesnáze o něco lépe.

Co říkáte na práci těchto zdravotních sester?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články