Podvodníci ji chtěli okrást o všechny peníze, babičku nakonec zachránila dívka se zlatým srdcem

Podvodníci chtěli starší ženu připravit o její životní úspory. Kdyby nepotkala u obchodu mladší ženu, která se o ni postarala, poslala by peníze neznámým lidem.

babička i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nebezpečí číhá na každém rohu. Zatímco ale dospělí lidé plní síly mají větší šanci se ubránit, děti a senioři jsou nejčastějšími oběťmi kvůli své bezbrannosti. O tom něco ví i babička, která se málem stala terčem podvodu. Kdyby jí mladá žena nepomohla, mohla přijít o všechny úspory.

Důvěřivá babička málem přišla o úspory

Mladá žena, která se o starší ženu postarala, se rozhodla celý příběh sdílet s ostatními lidmi na internetu, aby všechny varovala před podobnými praktikami, které se dějí dnes a denně. Společně s rodinou se chystala na dovolenou, už byla potřeba dokoupit jen pár drobností, například trvanlivé potraviny, a rodina mohla vyrazit.

Když byla žena na cestě do obchodu, všimla si starší ženy, která evidentně nebyla ve své kůži. Plakala a stála opuštěně na ulici, působila zmateně. Nedalo mi to a opatrně jsem k ní přistoupila. Zeptala jsem se, zdali nepotřebuje pomoc,“ vypráví zachránkyně. Seniorka byla velice rozrušená. Jakmile se alespoň trochu uklidnila, začala vyprávět.

peněženka iZdroj fotografie: Freepik

Falešný telefonát

„Můj vnuk se dostal do potíží. Hrozí mu soud a vězení,“ řekla žena. Opět se rozplakala, nedokázala ani pořádně mluvit, jak byla zarmoucená. Nakonec se rozpovídala. Uvedla, že jí zavolal neznámý muž a oznámil, že se její vnuk dostal do problémů. Požádal ji, aby rodině a policii nic neříkala. Měla pouze vybrat peníze z banky.

Mladší žena zpozorněla. Bylo jasné, že se jedná o podvod. Přesvědčila tedy stařenku, aby nejdříve zavolala svému vnukovi. Našla jeho telefonní číslo a vytočila jej. Zanedlouho se zjistilo, že je s vnukem vše v pořádku. Ten okamžitě vyrazil za svou babičkou. „Díky Bohu! Jste skutečný anděl. Děkuji Vám a budu se za vás modlit.“ Kdyby seniorka mladší ženu nepotkala, stala by se obětí skupiny podvodníků, kteří cílí na důvěřivé lidi a tahají z nich podobnými praktikami peníze.

Jak byste se zachovali v případě mladší ženy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články