93letá stařenka se bála zloděje, a tak utekla z domu s taškou peněz. Nakonec se ale o úspory málem připravila sama

Stařenka utekla z domu s taškou plnou peněz. Kvůli strachu a celkové dezorientaci se ale o úspory málem připravila sama.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jednání se staršími lidmi může být někdy obtížné. Vlivem nemocí nebo celkově stáří jsou tito jedince zmatení, někteří z nich se špatně orientují v prostoru a často se stává, že ani nepoznávají své blízké. Mnoho potomků dává své staré rodiče raději do ústavů a pečovatelských zařízení, a proto je obdivuhodné, když se děti o svou matku a otce v již pokročilém věku starají. Přesto se někdy může stát, že dojde k nečekané situaci, již musí řešit policie.

Zaměstnanci budovy našli uvnitř zmatenou ženu

Třiadevadesátiletá žena z Dorohusku v Lubelském vojvodství šla večer spát do postele jako obvykle. Když ale usínala, zaslechla ve svém domě hluk, který ji vyrušil. Celá vyděšená nevěděla, odkud se zvuky berou, měla v tu chvíli opravdu velký strach. Myslela si, že ji chce někdo okrást, a tak rychle vstala, sbalila si veškeré své úspory do tašky a rozhodla se utéct z domu. Snažila se co nejrychleji dostat daleko od domu, aby ji případný pachatel nedostihl.

Jenže po chvíli se zmatená stará paní ocitla na místě, jež neznala, ztratila orientaci a absolutně netušila, kde je. Myslela si, že ji už nemůže potkat nic horšího, když v tu chvíli začalo pršet. Chladné kapky dopadaly na její tělo, a tak se rychle snažila najít nějaký úkryt. Vešla tedy do nejbližší budovy. Jednalo se o sídlo celní agentury. Její zaměstnanci se ženy ptali, kdo je a co tam dělá, ale zmatená seniorka nebyla schopná odpovědět. Komunikace s ní byla velmi obtížná.

Ztracené peníze se naštěstí našly

Přestože byl ze začátku kontakt se starou ženou pro policisty velmi náročný, nakonec se jim podařilo zjistit její osobní údaje a adresu. Jak jim poté již klidnější seniorka sdělila, odešla z domu proto, že se lekla nějakého hluku a bála se, že ji chce někdo okrást. V tu chvíli si však uvědomila, že u sebe nemá tašku se svými úsporami, jež si vzala s sebou, aby je tak uchránila před krádeží.

stará žena se drží za hlavu iZdroj fotografie: Freepik

Policisté se tedy okamžitě pustili do pátrání po seniorčině tašce. Zkontrolovali prostor poblíž jejího bydliště a vydali se cestou, kterou pravděpodobně šla i ona. Díky tomu se jim podařilo najít pytel plný peněz, který nechala ležet na cestě. Ten obsahoval přes 500 tisíc korun, což byly stařenčiny veškeré celoživotní úspory. Policejní příslušníci nakonec zavolali synovi této zmatené ženy, který jim moc děkoval za pomoc, které se jeho matce dostalo. Svou maminku poté odvezl domů, kde na ni bude muset více dohlížet.

Jak byste se zachovali v synově kůži?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články