57letá žena se ubránila napadení agresora. Jako důkaz napadení přinesla na policii jeho jazyk

Postarší žena se ve francouzském Avignonu v brzkých ranních hodinách měla stát terčem útoku neznámého agresora. Situace však dopadla zcela jinak, než si násilník představoval.

starší napadená žena i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Moderní sebeobrana učí ženy postavit se v nebezpečné situaci samy za sebe a nestát se pasivní obětí agresorova útoku. Přesně tím se také řídila 57letá žena, která se útočníkovi během napadení nejen aktivně ubránila, ale navíc mu poměrně brutálním způsobem způsobila fyzické zranění. Ačkoliv se tato žena možná blíží věkem k označení „senior“, odvahu a fyzickou zdatnost by jí mohla závidět lecjaká žena o desítky let mladší. Na policejní stanici pak odvážná dáma přinesla důkaz o útočníkově vině.

Násilník zaútočil tvrdě a nečekaně

Incident se odehrál dne 19. února 2023 v avignonské čtvrti Saint-Jean a informoval o něm francouzský portál France Bleu. Starší žena byla kolem 4. hodiny ranní venčit svého psa, když si všimla, že ji na liduprázdné ulici pozoruje neznámý muž. Útočník se k ní skutečně přiblížil a fyzicky ji napadl. Silně ji chytil a přitom se jí pokusil strčit ruce do kalhot. Následně ji násilím začal líbat, přičemž jí vrazil jazyk do úst.

Pro strach měla uděláno

Spoustu žen v takové situaci postihne syndrom zamrznutí. Oběť ztuhne, je paralyzovaná strachem a v podstatě se útočníkovi totálně podvolí. To však nebyl případ této ženy. Útočníkovi se totiž velmi aktivním způsobem postavila na odpor. Během jeho vynuceného polibku mu zuby sevřela jazyk a kousek mu ukousla! Poté se zdatně vyprostila z jeho sevření. Útočník, v tu chvíli oslabený bolestí, se sesunul na zem. Této příležitosti žena využila a dala se na útěk. S sebou si však odnesla kousek jeho jazyka.

policejní stanice iZdroj fotografie: Pixabay

Podle útočníka se situace odehrála jinak

Záhy poté se žena v doprovodu svého syna vypravila na nejbližší policejní stanici. Přinesla také kus útočníkovy tkáně kvůli snadnější identifikaci jeho DNA. Pachatel pak byl krátce nato zadržen policií poblíž místa činu. Jednalo se o muže z Tuniska, který pobýval ve Francii ilegálně. Ten však během výslechu policii sdělil svoji verzi události, značně odlišnou od napadené ženy. Podle něj ho totiž první napadla právě ona. Agresor pak byl policií okamžitě donucen opustit Francii.

Jakým způsobem byste se snažili bránit v případě napadení?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články