Nikdo ho nechtěl, chlapeček byl na pokraji smrti. Naštěstí se pak objevil jeho skutečný strážný anděl

Vzácný syndrom mu již před narozením zpečetil jeho budoucnost. Poté se však setkal s jednou mimořádnou duší.

Zdravotní sestra i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před více než dvaceti lety se jedna zdravotní sestra setkala v nemocnici s velmi speciálním miminkem. Podle lékařů mělo minimální šanci na přežití. Chlapec Braden West se narodil s Pfeifferovým syndromem typu dva. Onemocnění způsobuje předčasný srůst lebečních kostí. To vede k nesprávnému růstu hlavy. Nemocní trpí poruchami dýchání, sluchu a dislokací chrupu.

Vážné postižení

Dále tento stav ovlivňuje také abnormality v obličeji. Bradenova matka Cheri West byla z prognóz lékařů od začátku zdrcená. Již v těhotenství jí bylo řečeno, že se vše nevyvíjí zrovna podle plánu. Lékaři mi nejprve řekli, že nebude žít. Poté prognózu obohatili o další možnost. Podle ní mohl Braden přežít, avšak s vážným postižením. Hlavně sluchovým a zrakovým.“

Chlapcovy dýchací cesty byly vážně zablokovány. Zdravotnický personál se rozhodl pro jeho převoz do jiné nemocnice za specialisty. Právě tam se Braden nevědomky poprvé setkal se zdravotní sestrou Michelle. Braden se stal jejím hlavním pacientem, u kterého trávila většinu své pracovní doby. Hodiny seděla u jeho lůžka a kontrolovala životní funkce.

Dvacetiletý muž

Kromě se toho se také modlila za hotový zázrak. Po několika měsících pobytu na jednotce intenzivní péče přišla jedna osudná noc, kdy se chlapci velmi přitížilo. Michelle měla pocit, že se musí nacházet na pomezí hranice života a smrti. „Upřímně jsem si nebyla vůbec jistá, zda to do rána zvládne a přežije. Když jsem ho přes noc kontrolovala, tak jsem silně vnímala, jak trpí.“

zdravotní sestřička iZdroj fotografie: Unsplash

„Pamatuju si, že jsem prosila Boha, aby ho buď ušetřil a vzal k sobě, nebo mu pomohl.“ Přání zdravotní sestry bylo tehdy vyslyšeno. Následující měsíce se Bradenův stav jen a jen zlepšoval. Chlapeček, kterému nedávali zdravotníci víc než osmnáct měsíců vyrostl dvacetiletý muž. Za propuštění z nemocnice a drastické zlepšení svého stavu může děkovat hlavně své zdravotní sestře Michelle.

Za co jste se pomodlili naposledy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články