Zdravotní sestra má srdce ze zlata. Pacienti pro ni nejsou jen zaměstnáním, věnuje se jim i ve volném časem

Zdravotní sestra z Las Vegas je jako anděl bez křídel. Svůj volný čas věnuje tomu, aby pacientům zlepšila den specifickým způsobem.

Zdravotní sestra i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zdravotnický personál a jeho přístup k pacientům je velmi kontroverzním tématem. Mnoho zařízení je známo svými zaměstnanci, ať už v tom pozitivním, či negativním smyslu. Většina lidí se však shodne na tom, že každou situaci dokáže zlepšit i zhoršit přístup osob, které jsou u ní přítomny. Snad každý měl již zkušenost s nevhodným a nepříjemným chováním zdravotnického personálu.

Lidští andělé

Na jednu stranu se v tomto případě staví náročnost tohoto zaměstnání a samotné chování pacientů. Na druhou však poslání a velmi důležitý dojem, který zdravotníci v pacientech nechávají. Je proto možné, že lékař s milými a sympatickými zdravotními sestrami bude mít větší klientelu než ten, který zaměstnává věčně nevrlou a nepříjemnou zdravotnici.

Někteří lidé se pro tuto práci narodili. Dali by se nazvat lidskými anděli, bez kterých by byl svět smutným místem. Jedním z takových andělů je zdravotní sestra Brooke Johnsová. Brooke pracuje na pohotovosti v jedné z nemocnic v Las Vegas. Avšak když jí podle rozpisu skončí směna na oddělení, tak nemíří domů jako všichni ostatní. Má totiž úplně jiné úmysly.

Komunikace s pacienty je důležitá

Místo toho přechází do dalších částí nemocnice, aby potěšila tamní pacienty. Jako součást zdravotnického personálu vídá denně osoby, které bojují ze všech sil o svůj život a o své zdraví. Brooke si je dobře vědoma, jak jsou tato životní období náročná. Vymyslela tak jednoduchý způsob, jak jim aspoň trochu zlepšit nelehké dny a vykouzlit úsměvy na tváři.

Pacientům vytváří nejrůznější účesy, a pokud to jde, tak jim splétá vlasy do nádherných copů. Její práce není jen o úpravě vzhledu, je také o pochopení a komunikaci s těmito lidmi. U zaplétání si s pacienty povídá, naslouchá jim a snaží se jim ulevit od chmurných myšlenek. Svým přístupem jim dává najevo, že nejsou na nic sami. Kéž by bylo víc sestřiček, jako je Brooke.

Jaké máte zkušenosti se zdravotnickým personálem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články