Malý chlapec nutně potřeboval vhodného dárce ledviny. Život mu zachránila mladá zdravotní sestra

Jedinou šancí na přežití ročního chlapce byla transplantace ledviny. Jeho zachránkyní se stala mladá zdravotní sestra, která ani chvíli neváhala.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vážná onemocnění a zákeřné poruchy komplikují život lidem na celém světě. Zvlášť politováníhodné případy zdravotních komplikací jsou ty u dětí. Žádný mladý člověk si nezaslouží strávit dlouhé měsíce v nemocnicích a prožívat nejrůznější nepříjemné pocity. Občas záleží na lidech okolo, kteří mohou mít osudy dalších osob ve svých rukou.

Množství bílkovin

Vůči osudu teprve ročního chlapce nebyla lhostejná právě mladá zdravotní sestra. Malý Bodie na svou zachránkyni do konce života nezapomene. Narodil se s ojedinělou fyzickou poruchou. Ta má za následek to, že jeho tělo uvolňuje nepřiměřené množství bílkovin do moči. Malému chlapci pomalu ale jistě selhávaly ledviny. Tento párový orgán hraje v těle velmi důležitou roli.

Zajišťuje zejména odvod odpadních látek. Lékaři sdělili rodičům malého chlapce, že jeho jedinou šancí je transplantace. Začal kolotoč s dárcovstvím. Bylo nutné najít vhodného dárce, který by byl zároveň kompatibilní s tělem Bodieho. Zoufalé hledání ochotného dobrovolníka nebralo konce. Celou situaci ztěžoval také fakt, že zrovna probíhalo období, kdy byla pandemie na svém vrcholu.

Nový život

Koronavirus a příslušná hygienická opatření vedla k odložení většiny operativních zákroků. A to včetně těch nezbytných. Sem se zařadily také transplantace. Šance a naděje na to, že Bodie dostane nový orgán včas, se s každým dnem tenčily. Jeho rodina už propadala zoufalství. Každý den se modlili, aby se stal zázrak a objevil se vhodný dárce.

1 year ago

Zveřejnil(a) Bodie E.H. – Medical Updates dne Pátek 9. července 2021

Nakonec to byla dárkyně. Sedmadvacetiletá zdravotní sestra jménem Taylor. Po několika testech byla shledána jako vhodný dárce. Bez velkého přemýšlení se rozhodla darovat svou ledvinu malému chlapci. Následná operace dopadla na výbornou. Taylor dala Bodiemu šanci na nový život bez vážných zdravotních problémů. Dárcovství orgánů je budoucnost všeobecné medicíny.

Komu byste darovali své orgány?

Zdroj: 6abc
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat