Amputovali mu nohu, poté mu zemřela babička. Hrozivý příběh měl nakonec velmi dobrý konec

Po těžké autonehodě musel odejít z práce a žil jen ze skromného invalidního důchodu. Pak se však na něj usmálo neuvěřitelné štěstí. Dnes má více peněz, než většina lidí.

poskládaná deka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Loren Krytzer se živil jako stavební dělník a žil spokojeným životem. Pak ho však potkala osudová rána v podobě těžké autonehody, po které mu museli amputovat nohu. Ze dne na den se tak ocitl bez práce a ze skromného důchodu sotva vyžil. Jednoho dne se však díval na epizodu populárního pořadu o starožitnostech a nemohl uvěřit svým očím.

Stará deka sloužila koťatům

Jeho babička zemřela již v roce 2005. Všechny cenné věci, které po ní zbyly si rozebrala jeho sestra a ostatní příbuzní. Lorenovi po babičce zbylo jen pár drobností a taška se starými dekami, kterou nikdo nechtěl. Do konce života bude nejspíš děkovat, že špinavou starou deku nevyhodil. Ukázalo se totiž, že má cenu milionů.

Když Loren sledoval epizodu pořadu „Antiques Roadshow“, kam lidé nosí staré věci v naději, že jsou cenné, se objevila deka, která se vydražila za 11 milionů korun. Loren okamžitě poznal, že úplně stejnou pruhovanou deku má i on. Byla už stará, velmi špinavá a jeho babička ji často používala, když se její kočce narodila koťata.

Některým starožitníkům nepřipadala vzácná

Loren neváhal a vydal se s dekou do několika starožitnictví. Nikdo však nechtěl věřit, že by deka měla nějakou vysokou hodnotu, Pak však deku vzal do aukčního domu John Moran, kde zjistili, že tato deka patřila indiánskému náčelníkovi kmene Navaho. O půl roku později se vydražila za 33 milionů korun. Koupil ji ten samý muž, který v televizní epizodě dal velké peníze za stejnou indiánskou přikrývku.

indián s čelenkou iZdroj fotografie: Freepik

A rozhodně věděl, co dělá. Sám ji pak prodal sběratelům s velkým ziskem. Loren si však vůbec nestěžoval. Doslova přes noc se z něj stal milionář. Část peněz uložil do akcií a dluhopisů. Koupil si dva domy. V jednom z nich žije se svou ženou a jejími třemi dětmi a druhý pronajímá. Rodina se také vydala na svatební plavbu poté, co si Loren svou přítelkyni vzal.

Loren také uvedl, že hned po dražbě si na něj vzpomněli vzdálení příbuzní a jeho sestra mu vyhrožovala žalobou. Všichni chtěli podíl z prodané deky. Vyhrožovali mu a vydírali ho. Nakonec však nikdo nepodnikl žádné právní kroky, protože si byli dobře vědomi, že by u soudu nejspíš neuspěli. Loren se tak díky staré dece, kterou nikdo nechtěl, stal bohatým mužem. Stojí si však zatím, že velké peníze jej nijak nezměnily, a že zůstává takovým jakým vždycky byl.

Jak byste s takovýmto nečekaným dědictvím naložili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články