Babička svým čtyřem vnoučatům slíbila velké dědictví. Ani jedno z nich nedostalo peníze, ale vše bylo podle plánu

Osamělá babička toužila trávit více času se svými vnoučaty, a tak si vymyslela mazaný plán – nalákala je na dědictví.

závěť i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ljudmila Ivanovna chtěla mít lepší vztahy se svými vnoučaty a tak vymyslela velmi zajímavý plán. Nedávno jí totiž zemřel manžel a ona se cítila opravdu hodně sama, což není dobré pro žádného člověka. Mrzelo ji, že si na ni její vnoučata a děti, které, když byli malé, opravdu rozmazlovala, ani nevzpomněli. Co si na ně připravila a jak to dopadlo?

Chtěla od svojí rodiny víc

Ljudmila Ivanovna opravdu milovala svoje vnoučata i pravnoučata, stejně jako každá jiná babička. Má čtyři vnoučata a dokonce 6 pravnoučat. Jenže ji bohužel opravdu málo navštěvují a to ji velmi mrzí. Tato žena rozumí tomu, že každý má své starosti a záležitosti, ale nějaký čas by si na ni snad mohli najít. Je totiž stará a potřebuje od nich péči a lásku.

Není to tak dlouho, co jí umřel manžel a pro ni bylo opravdu těžké se přes to přenést. V tu dobu jí často její vnoučata volala a vypadalo to, že se zajímají. Občas ji navštívila celá rodina, ale pro ni to bylo stále málo a chtěla víc. A z toho důvodu se rozhodla, že je třeba vymyslet tento velmi zajímavý a také mazaný plán. Každý totiž věděl, že tato žena má opravdu velké množství peněz a bylo jasné, že jednou někdo bude dědit.

Šla si promluvit o závěti

Když zemřel její manžel, tak vnoučata kontaktovala notáře a chtěla zjistit, jestli od dědečka dostali nějaké peníze. Ljudmila se to samozřejmě dozvěděla a opravdu jí to vytočilo. V tu chvíli ji napadl geniální plán. Jednoho dne přišla navštívit svoji vnučku Tatianu, ale ta, když ji uviděla, tak se začala vymlouvat, že musí jít do práce, protože toho má hodně. Je pravda, že pracuje opravdu hodně, protože ji opustil její manžel a ona se musela starat o děti i o sebe.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ljudmila jí ale řekla, že by si s ní chtěla promluvit o závěti. „Moc dobře vím, že už mi nezbývá moc času. A potřebuji, aby jsi mi trošku pomáhala. Chci, aby jsi zdědila všechny moje peníze, ale mám jednu podmínku. Chci, aby jsi ke mě i se svými dětmi chodila dvakrát týdně. Souhlasíš?“ Vnučku to samozřejmě velmi zaujalo a uvědomila si, že by si na babičku mohla dvakrát týdně udělat čas.

Její plán byl dokonale vymyšlený

Od té doby vnučka navštěvovala svou babičku každou sobotu a neděli. Vždy jí uvařila nějaké jídlo, uklidila byt a šly na nákupy. Za 3 roky se opravdu sblížily. Jednoho dne se Ljudmile udělalo velmi špatně a tušila, že se blíží konec. Proto si svoji vnučku zavolala k sobě domů ve všední den. Řekla jí, ať si vezme ze skříně její velkou vázu, kterou jí chtěla dát na památku. Bylo to pro ni velmi důležité. Druhý den na to Ljudmila zemřela.

Když přišlo na řadu dědictví, všechna její vnoučata se sešla u notáře v kanceláři. Tatiana vůbec nečekala, že by se tam mohla sejít se svými bratry a sestrami, protože si myslela, že oni s babičkou vůbec nemluvili. Později se ukázalo, že její plán se netýkal jen Tatiany, ale všech ostatních. Po dobu 3 let se u stařenky střídala všechna její vnoučata a ona si konečně užívala jejich přítomnosti.

Všechno dopadlo jinak

Ljudmila slíbila, že Tatianě dá všechno své dědictví, ale to také slíbila všem dalším vnoučatům. Část peněz ale věnovala na charitu, část rozdělila mezi svá pravnoučata, kteří ale budou dědit až dosáhnou dospělosti. Samotným vnoučatům vlastně nezbylo nic. Tatiana se velmi rozzlobila a když se vrátila domů, uviděla vázu, kterou jí její babička dala. Vzala ji a hodila na zem, takže se rozletěla na mnoho kousků.

iZdroj fotografie: Freepik

Jenže tam nebyly jen střepy, ale ještě něco dalšího. Byly to peníze, které byly srolované a společně s nimi tam byl i papírek. „Poslední 3 roky jsi na mě byla velmi hodná. Vezmi si ty peníze a vynalož s nimi tak, jak uznáš za vhodné.“ Tatiana se rozplakala a velmi se za sebe styděla. Její babička jí totiž nepomohla jen finančně, ale také se stala její kamarádkou, která jí bohužel bude velmi chybět. Navštěvujte svoje prarodiče, opravdu to ocení.

Jaký máte vztah se svými prarodiči?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články