Když smutek a stress zabíjí. Co je syndrom zlomeného srdce a jak ho poznat?

Slyšeli jste někdy o syndromu zlomeného srdce? Nejedná se jen o pohádkový fakt, ale o skutečnost, která je medicínsky podložena. Prozradíme vám o takovém syndromu více.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   
  • Bolest velmi intenzivního rázu
  • Dušnost
  • Nepravidelnost srdečního rytmu

V takovém případě není srdce schopné pumpovat dostatek krve, pro dostatečné okysličení těla. Stresové hormony paralyzují srdeční buňky a způsobí jejich paralýzu. Takové potíže během několika dnů, maximálně několika týdnů vymizí. Rozhodně se nemusíte bát trvalého poškození srdce. Dále se mohou vyskytnout příznaky:

  • Mdloby
  • Nízký krevní tlak
  • Srdeční zástava
iZdroj obrázku: Pixabay
Dlouhodobý smutek může mít dokonce i fatální následky

Jak zabránit takovému stavu?

Popravdě řečeno, neexistuje žádná léčba syndromu zlomeného srdce, ale učení, jak zvládnout stres a řešit potíže bude více užitečné. Dále relaxační techniky, zlepšování psychického i fyzického zdraví bude číslem jedna při obraně proti syndromu zlomeného srdce. Takové podmínky lze zajistit cvičením, ale i například bylinkami, jako je lípa, verbena či vonící levandule. Je také velmi důležité, abyste se vyhnuli špatného řešení stresu. Mezi špatné řešení patří alkohol, přejídání se, drogy nebo kouření. Nejedná se o trvalé řešení, ale pouze o dočasné. Následně by vše mohlo být mnohem horší a potíže by se prohlubovaly. Také nezapomínejte na pravidelný pohyb, relaxaci a zdravý životní styl. Dopřejte si dostatek zeleniny, ovoce, do jídelníčku také zařaďte ořechy, zejména mandle, kešu a vlašské. Proti oxidačnímu stresu dokonale působí zelené potraviny, jako jsou chlorella, spirulina či zelený ječmen. 

Zdroj: Harvard Psychology

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1 2

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články