Táta se oženil se svou 16měsíční dcerou. „Byla to ta nejhezčí a nejsmutnější svatba zároveň,“ říká matka holčičky

Holčička znenadání začala odmítat jídlo a pití, což podle lékařů signalizovalo, že se jí jen prořezávají zuby. Ukázalo se ale, že její stav je vážný, a rodiče splnili slib, který dceři dali.

Muž chová batole i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když udeří vážná nemoc, život celé rodiny se změní. O to horší je to v případě, kdy onemocní dítě. Rodiče se snaží udělat cokoli na světě, aby mu jakýmkoli způsobem pomohli. Podobně jako manželé z Velké Británie, kterým lékaři sdělili, že jejich malá dcerka má nádor na mozku a brzy zemře. Šokovaní rodiče nechtěli zdrcující zprávě uvěřit, ale neúprosná realita je dohnala. Když nemohli své dceři pomoci jinak, rozhodli se alespoň splnit její přání.

Potíže batolete byly vážnější, než se zdálo

Všechno začalo velmi nenápadně. Šestnáctiměsíční Poppy-Mai se zdála být zdravým a šťastným dítětem. Nic nenasvědčovalo tomu, že by s ní bylo něco v nepořádku. Z ničeho nic ale přestala jíst a pít, měla zácpu a nafouknuté bříško. Navíc si její matka všimla, že má problémy s chůzí a rovnováhou. Vzala dcerku k lékaři, ale tím se nic nevyřešilo. Potíže batolete totiž přisuzoval prořezávání zoubků. Jenže stav dívky se zhoršoval.

rakovina

Utrápená matka malého Tomáška se snaží varovat všechny rodiče. Nenápadný příznak byla ve skutečnosti rakovina ve 2. stádiu

Poppy-Mai začala téměř nepřetržitě zvracet, a tak ji matka vzala do nemocnice. Otec, který je vojákem královského letectva, byl tehdy na misi v zahraničí. Po sériích vyšetření lékaři přišli s děsivou diagnózou. „Okamžitě dceru hospitalizovali, protože ji potřebovali stabilizovat. Myslela jsem si, že přinejhorším má opravdu těžkou infekci. Když mi lékař řekl, že je to rakovina, byla jsem v šoku,“ cituje matku holčičky Sammi Barnardovou web Metro.

Otec splnil slib, který dcerce dal

Ukázalo se, že malé batole trpí vzácným typem rakoviny. Nádory mělo na ledvinách, plicích a smrtelně nebezpečný byl i na mozku. Rodiče byli odhodlaní neúnavně bojovat o každý den a každou hodinu života své dcery. „Doufali jsme a slíbili jsme si, že uděláme všechno, co bude v našich silách,“ dodala matka. Navzdory jejich snažení ale nemoc neúprosně postupovala. Když bylo jasné, že už se nedá moc dělat, rodiče alespoň zmírnili utrpení své dcery a vzali si ji z nemocnice domů.

Otec umírající holčičky Andy Barnard splnil slib, který dceři dal, a sice, že se s ní ožení a uspořádá krásnou svatbu. Podle webu Mirror přivedla batole k oltáři jeho matka se dvěma bratry. Všichni hosté byli dojatí. Hořkosladká slavnost byla jakýmsi rozloučením rodiny s milovanou holčičkou. „Nemohla jsem přestat plakat. Byla to ta nejhezčí a nejsmutnější svatba zároveň,“ svěřila se matka dívky. Poppy-Mai zemřela tři měsíce a tři dny po obřadu 6. května 2016.

Co říkáte na tragický příběh rodiny?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články