Z ložnice jejich miminka se ozývaly cizí hlasy. Když tomu konečně přišli na kloub, absolutně se zhrozili

Video chůvička může být výborným pomocníkem, ale také velmi děsivým přístrojem, z nějž mohou být slyšet zvláštní zvuky.

Elektronická chůvička a miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnešní doba plná moderních technologií má oproti časům našich babiček a prababiček obrovské výhody, a to především v péči o dítě. Vynález mnoha různých vychytávek dnešním maminkám velmi usnadňuje život. Mezi takovéto novinky patří také elektronické chůvičky, díky nimž mají rodiče přehled o tom, co se v pokoji, kde jejich děťátko spinká, děje. Při používání některých z těchto přístrojů však hrozí velké nebezpečí.

Chlapec měl pro odpojení chůvičky vážný důvod

Na trhu existuje obrovské množství různých druhů elektronických chůviček. Některé přenášejí pouze zvuk, jiné i obraz díky zabudované kameře. Rozdíl je také v možnosti zapojení. Spousta těchto přístrojů funguje jen díky elektrickému napájení, jiné lze používat prostřednictvím wifi připojení. A právě tento druh se ukázal být velmi nebezpečný. Přišla na to matka, která na TikToku zveřejňuje různá videa a má zde již téměř půl milionu sledujících.

Kurin Adele, matka tří malých dětí, vyprávěla v jednom ze svých videí děsivý příběh. Uvedla, že její syn poslední dobou často sám vypojoval video chůvičku, která byla připojena přes wifi. Když mu jednu noc šla vyměnit plenu, všimla si, že je kamera opět odpojená. Žena tedy požádala svého manžela, aby ji znovu zapojil. V tu chvíli ale začal jejich syn plakat a křičet, nechtěl, aby ji otec zapnul. Jak popisuje jeho pocity NYpost, velmi se bál.

V noci na chlapce někdo promlouval

Chlapec rodičům pověděl, že se bojí hlasů, které na něj z chůvičky mluví. Zprvu si myslel, že jsou to jeho rodiče, ti s ním ale přes přístroj nikdy nekomunikovali. Okamžitě se tedy rozhodli změnit heslo, přičemž na ně vyskočila hláška s varováním před únikem dat. Někdo jim tedy hacknul přístup a prostřednictvím chůvičky s dítětem komunikoval. Je děsivé, že osoba, která s chlapcem mluvila, se vydávala za jeho rodinné příslušníky.

@kurinadele Get rid of your wifi cameras!!!!! #owletcamera #babymonitorhack ♬ original sound – Kurin Adele

Rodiče okamžitě přestali tuto wifi chůvičku používat a vyměnili ji za jinou, jež je používána bez této technologie. Zástupci společnosti vyrábějící tyto sledovací přístroje uvedli, že jsou jejich data dokonale zabezpečena před únikem, přesto ale celou situaci prošetří. Mnoho lidí pod influencerčiným videem popsalo podobné zkušenosti, někteří jí za varování děkovali. O podobném případu, kdy prostřednictvím chůvičky neznámá osoba sledovala dění v dětském pokoji, jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Jaký máte názor na video chůvičky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články