Kamera měla miminko ochránit, místo toho představovala hrozbu. Rodiče zjistili, že je přes ni někdo sledoval

Babička chtěla praktickým dárkem pomoci novopečeným rodičům s péčí o malého potomka. Ukázalo se ale, že elektronické zařízení je pro všechny spíš hrozbou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spousta rodičů nedá dopustit na elektronické chůvičky. Jsou totiž perfektními a praktickými pomocníky při hlídání dětí. Málokdo si ale uvědomuje, že nevinně vyhlížející zařízení, které umožňuje rodičům sledovat potomka, i když zrovna nejsou v jeho bezprostřední blízkosti, dokáže být i nebezpečné. Celkem snadno totiž může někdo cizí potají miminko šmírovat. Přesvědčila se o tom i jedna rodina z australského Queenslandu.

Z nového pomocníka byli rodiče miminka nadšení

Když se narodí miminko, příbuzní a přátelé před jeho návštěvou přemýšlejí nad tím, jakým dárkem by mohli rodičům i mrňousovi udělat radost. Zda sáhnout po hračkách, praktickém minioblečení nebo po sofistikovanějších vymoženostech, jako jsou třeba ohřívače lahví či elektronické chůvičky. Na DámskémDeníku jsme už psali o tom, že tohle praktické elektronické zařízení zachránilo život miminku, které se začalo dusit.

Šťastná babička chtěla ulehčit synovi a snaše práci, a tak jim právě moderní zařízení na hlídání dětí pořídila. Vybrala jeden z dražších modelů. Podle serveru 7News šlo o dětskou kameru Mirabella Bebe s možností připojení k Wi-Fi, která má velmi široký pozorovací úhel, umožňuje živé vysílání a má obousměrný přenos zvuku. Zpočátku byli všichni nadšení funkčností nového přístroje, který skutečně zvýšil komfort péče o ratolest. Využívali ho v prvních měsících naplno. Jenže pak se všechno změnilo.

Když se muž podíval do objektivu, kamera zhasla

Jednoho dne si rodiče náhodou všimli, že čočka přístroje samovolně mění polohu. Přišlo jim to zvláštní, ale nepřikládali tomu zprvu velký význam. Zaměřili ale svou pozornost víc na to, jak se chůvička vlastně chová. Netušili však, co nakonec odhalí. Dost je zaskočilo, když z ničeho nic uslyšeli z pokoje miminka zvláštní zvuky. Ukázalo se, že je vydává kamera, která skenovala celou místnost, včetně dětské postýlky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Namísto toho, aby dítě chránila, představovala hrozbu. Bylo to celkem děsivé zjištění. „Syn šel do dětského pokojíčku. Chůvička snímala celou místnost. Jakmile se podíval přímo do objektivu, kamera se okamžitě vypnula. Hodně nás to vyděsilo,“ cituje babičku, která si přála zůstat v anonymitě, server Parenting. Rodina okamžitě kontaktovala výrobce. Ukázalo se, že příčinou je nedostatečně zabezpečená síť, do které se naboural hacker. V ohrožení se tak ocitla celá rodina.

Jaký názor máte na dětské elektronické chůvičky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články