Matka 3 dětí schytala vlnu kritiky, když ukázala, jak připravuje večeři: „Tolik oleje? To je snad vtip,“ rozčilují se lidé

S přípravou pokrmů pro celou svou rodinu se šestadvacetiletá žena moc nepáře. Vzhledem k tomu, že její finanční situace není nejlepší, sází na levné polotovary.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stravování malých dětí je komplikované. Na jedné straně jsou zdravé potraviny, které by konzumovat měly, na straně druhé pak nezdravé dobroty, které jíst chtějí. Zodpovědní rodiče se snaží vytrvat v tom, aby jejich potomci jedli pestré a vyvážené pokrmy bohaté na vitamíny a minerály. Spousta matek a otců si s tím ale hlavu moc neláme a na talíř dětem servírují rychlovky, ve kterých je přehnané množství sacharidů a tuků. A dokonce se tím nijak netají.

Se snídaní dcerky si hlavu neláme

Nepříliš vydatná hotová jídla a polotovary podává svým dětem ve věku dva, čtyři a sedm let tiktokerka Alexandra Sabolová z amerického státu Severní Karolína. Příprava kvalitní snídaně nebo oběda může být úmorná, ale tato matka našla recept, jak vše hravě zvládnout. Na svém profilu zveřejnila video, jak je schopná připravit baštu pro svou malou dcerku během minuty, které se stalo internetovým hitem s desítkami milionů zhlédnutími.

nákup

Matka, která živí celou rodinu, utratí za týdenní nákup jídla jen necelých 100 Kč. Kupuje vyřazené jídlo ve velkých slevách

Holčička dostala k snídani sladké hotové mini koblihy a ovocný džusík z pytlíku. Na sociálních sítích se na matku samoživitelku snesla obrovská vlna kritiky, ale některé ženy přiznaly, že dětí krmí podobně. Sabolová nechce svými příspěvky provokovat, jen prý ukazuje realitu, protože ji frustrovala videa krásných a hubených matek, které krmí děti jen biostravou a mají dokonalé domy. „Stále jsem narážela jen na tato videa a cítila jsem se jako matka osamocená,“ cituje Sabolovou web Today.

Chce ukázat reálný život matek

Ještě větším internetovým trhákem se ale stalo video, na kterém je vidět, jak žena připravuje pro rodinu večeři. Skládá se z pořádně okořeněných připálených mletých řízků, připravených na přepáleném tuku a hranolek, které se smaží v obrovském množství oleje. „To je masakr… A já mám výčitky, když dám dětem párek,“ reagoval jeden z diskutujících. „Tolik oleje, to je snad vtip,“ napsal jiný. „Dávám si větší práci s krmením své kočky,“ dodal další. V podobném duchu jsou i další videa o přípravě jídel.

@alexbabii97 Dinner! #cookwithme #cooking #dinner #fyp #foryou #fypシ #fypシ゚viral #fypage #foryoupage ♬ original sound – Alexandra Sabol

Matka tří dětí se netají tím, že její finanční situace není nejlepší a oblíbené polotovary vyjdou levně, píše web Parenting. Svůj tiktokový profil šestadvacetiletá žena původně založila, aby její matka i příbuzní, kteří žijí daleko, viděli vyrůstat její děti. Pak ji ale napadlo ukázat ostatním reálný život většiny matek. „Chtěla jsem udělat obsah pro maminky, které krmí své děti jako já nebo které nejsou super hubené. Chtěla jsem být přátelská a transparentní,“ řekla webu Sabolová.

Co říkáte na to, co žena dává dětem k jídlu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články