Matka, která živí celou rodinu, utratí za týdenní nákup jídla jen necelých 100 Kč. Kupuje vyřazené jídlo ve velkých slevách

Čtyřnásobná maminka samoživitelka musí počítat každou korunu. Proto se naučila ušetřit při nákupu potravin a své rady předává dál.

nákup i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

V poslední době jistě každý člověk zaznamenal obrovské zdražování nejen energií, pohonných hmot a nájmů, ale také potravin. Nejhůře jsou na tom matky samoživitelky, které musí svým dětem zajistit vyváženou stravu za co nejméně peněz, což se zdá být v dnešní době nemožné. Jedna britská maminka ale přišla s radami, které jistě ostatním velmi pomohou.

Je třeba si rozmyslet, jaké potraviny budete potřebovat

Sedmatřicetiletá svobodná maminka čtyř dětí to v životě neměla lehké. Na své ratolesti zůstala sama, takže veškerá finanční zátěž leží na jejích bedrech. Přestože by se mohlo zdát, že týdně za nákup potravin musí utratit spoustu peněz, není tomu tak. Díky své chytrosti a důvtipu přišla na několik zajímavých šetřících metod, které se jí vyplácí. Jak píše i web Mirror, za týdenní nákup jídla totiž žena utratí ani ne 100 Kč. A to především za ovoce a zeleninu, na kterou se nevztahují poukázky, jež dostává od státu.

Ostatním radí, že je důležité rozmyslet si, co je vlastně třeba koupit. Je zbytečné dělat si zásoby, ty totiž vedou ke zbytečnému plýtvání jídlem. Člověk by si měl před nákupem rozvrhnout a naplánovat, co bude vařit, kolik čeho bude přesně na týden potřebovat, a podle toho naházet do vozíku nutné potraviny. Nejlepší je navštívit obchody ve večerních hodinách, kdy je mnoho zboží ve výrazných slevách. Několik rad přidala i seniorka, o níž jsme na DámskémDeníku již nedávno psali.

Zabránit plýtvání a navíc ušetřit

Nejen v Británii, ale i v České republice se již rozšiřují aplikace, které mají za úkol snížit plýtvání potravinami. Díky nim se dá sehnat jídlo za pár korun. Mezi tyto užitečné appky patří i Nesnězeno, jež se řídí pravidlem uvedeným na svých webových stránkách: „Vydej se s námi do boje proti zbytečnému plýtvání. Zachráníš jídlo a navíc ušetříš.“ Tento způsob nákupu potravin je čím dál oblíbenější a snad se rozšíří po celé republice.

Ušetřit se dá také v některých supermarketech, jež nabízejí výrazně zlevněné zboží, kterému se buď blíží expirace, nebo nemůže být prodáváno samostatně. Například v Lidlu si mohou zákazníci zakoupit papírovou tašku plnou nejrůznějšího ovoce a zeleniny, a to za pouhých 25 kč, což se rozhodně vyplatí. „Vždy, když na tašku narazím, mám z toho radost ještě druhý den,“ nechala se slyšet zákaznice Petra Mužná z Kroměříže.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články