5 měsíců měl v hlavě cizí předmět a neměl o tom ani tušení. „Pořád mě bolela hlava,“ přiznává

Bolesti hlavy donutily muže navštívit nemocnici. Když lékaři zjistili, co je příčinou jeho problémů, nemohli uvěřit svým očím.

Smutný mladý muž i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Příběh muže z Vietnamu se mnohým může zdát naprosto neuvěřitelný, on se ale opravdu stal. Ač je to nepochopitelné, tento nešťastník netušil, že měl v hlavě několik měsíců něco, co tam rozhodně nepatřilo. Přišlo se na to až tehdy, když sám navštívil nemocnici, protože jej k tomu přinutily příšerné bolesti. Lékaři byli po vyšetření zcela šokováni. Jedná se podle nich o vzácný případ.

Jeho bolesti měly neobvyklou příčinu

Když pětatřicetiletý muž navštívil nemocnici Cuba Friendship Hospital v Dong Hoi, nikdo z přítomných netušil, čeho bude svědkem. Web NYpost uvádí, že si pacient stěžoval na velmi silné bolesti hlavy, výtok tekutin, rýmu a rapidní zhoršení zraku. Lékaři uznali, že se jedná o velmi vážný stav, a pustili se do potřebných vyšetření. Když uviděli výsledky CT, nemohli tomu uvěřit. Muži diagnostikovali tenzní pneumocefalus.

Tento vzácný neurologický stav, kterým pacient trpěl, charakterizuje web NDTV jako nebezpečné zvýšení intrakraniálního tlaku. Neobvyklou příčinou tohoto jevu byly dřevěné hůlky, které měl muž zaražené v nose a zasahovaly až do mozku. Pacient ze začátku neměl absolutně žádné tušení, jak se mu tam tyto nežádoucí předměty mohly dostat. Nakonec si ale na možnou příčinu vzpomněl.

Na vině byla rvačka, ze které si muž mnoho nepamatoval

Zhruba před pěti měsíci se totiž v alkoholovém opojení pohádal a následně porval. Z hospodské rvačky si příliš nepamatoval, pouze to, že ho někdo něčím udeřil do obličeje. Po bitce se nechal ošetřit v nemocnici, zde ale žádný z lékařů hůlky zapíchnuté v jeho nose neobjevil ani na pacientovi neshledal nic neobvyklého. Útočník tedy musel muži jídelní pomůcky zarazit opravdu hluboko.

rentgen mozku iZdroj fotografie: Depositphotos

Pětatřicetiletý pacient tedy po určení diagnózy podstoupil nutnou operaci, při které došlo k odstranění nežádoucích předmětů nosem. Dle vyjádření lékařů se jedná o velmi ojedinělý případ, sami něco takového ještě nezaznamenali. Rozhodně šlo ale muži o život. Podobně jako v případě malého chlapce, který po grilovačce trpěl velkými bolestmi. Díky rentgenu lékaři včas odhalili důvod.

Co říkáte na toto kuriózní zranění?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články