Zmenšení žaludku se jí stalo osudným: Už nedokázala jíst bez toho, aniž by se pozvracela

Žena se rozhodla podstoupit zmenšení žaludku na klinice v Turecku. Bohužel ale nastaly komplikace, po několika týdnech veškeré jídlo vyzvracela, pila jen vodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velká spousta lidí bojuje se svou váhou celý život. V dnešní době plné fast foodu, polotovarů a nekvalitních potravin, se stále více lidí potýká s obezitou. Někomu se podaří zhubnout, ale po čase se mu bohužel jeho původní váha zase vrátí, nebo hůře ještě navýší. Řešením je vyvážená strava a cvičení, což ale musí člověk dodržovat již do konce života. V poslední době se rozvinula možnost nechat si zmenšit žaludek. To se však stalo osudným matce čtyř dětí.

Neudržela v sobě žádné jídlo, jen vodu

Shannon byla dvaatřicetiletá maminka čtyř dětí žijící v Severním Irsku. S nadváhou bojovala již od mládí, střídavě hubla a přibírala, což ji velmi vyčerpávalo. Po narození svých ratolestí se rozhodla, že se svým tělem konečně udělá nějakou radikální změnu. S pomocí trenéra a výživového poradce se jí podařilo výrazně zhubnout, ale bohužel se u ní objevila myopatie, kvůli které již nemohla dále cvičit. Jelikož si ale chtěla zachovat stejnou postavu, rozhodla se, že podstoupí zmenšení žaludku.

Kvůli tomuto zákroku odcestovala do Turecka, kde jí byla operace, tzv. bypass žaludku, provedena. Kdyby tušila, že si tím podepíše ortel smrti, určitě by nic takového nepodstoupila. Jen pár týdnů po operaci se její zdravotní stav výrazně zhoršil. Nemohla přijímat žádnou potravu, protože ji okamžitě vyzvracela. Jediné, co do sebe dostala, byla voda. Neustálým zvracením a vlivem žaludečních kyselin se jí kazily zuby, vypadávaly jí vlasy. Nehýbala se, síly jí rychle docházely, a tak jí musely být pravidelně v nemocnici podávány kapačky.

nemocnice, ruka iZdroj fotografie: Depositphotos

Byla převezena do londýnské nemocnice, kde měla podstoupit transplantaci jater. Bohužel ale zemřela na selhání většiny orgánů. Z jejich čtyř dětí ve věku 14,5 roků a sedmiletých dvojčat se náhle stali poloviční sirotci. Její manžel po smrti své ženy varoval všechny, aby nepodstupovali podobné zákroky na neprofesionálních klinikách. A poté dodal: „Váhu lze změnit, život nelze obnovit. Prosím, přemýšlejte, než se vydáte na jakoukoli léčbu do jiné země.

Co říkáte na tyto moderní operace?

Zdroj: SuperExpress
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články