Jak shodit zbytečná kila: 7 triků, které neobnáší cvičení ani drastické úpravy jídelníčku

Někdy stačí jen trochu poupravit každodenní rituály, které má člověk naučené, a hubnutí se dostaví samo. Na cestě za ztrátou kil bez sportování vám mohou pomoci maličkosti.

hubnutí i Zdroj fotografie: iStock
                   

Cesta k dokonalému tělu nebo alespoň ke shození pár kil není snadná. Vede přes úpravu jídelníčku a pohyb. Dodržování běžných diet a cvičebních plánů však může být pro většinu lidí obtížné. Takže se zvětšuje počet notorických dietářů, kteří brzy poleví ve své snaze. Existuje ale řada osvědčených tipů, jak na to bez cvičení a dramatického omezování jídla. Podle specialistky na diety a výživu Kathleen M. Zelman stačí sníst méně kalorií.

Sníte více jídla než dosud

Je mylné se domnívat, že konzumace méně kalorií znamená hlad, naopak. Pokud budete jíst výživná jídla, sníte toho více než dosud. Když k tomu ještě změníte pár maličkostí, váha půjde dolů. Stačí se držet plánu a vytrvat. Jedná se o účinnou metodu, jak snížit hmotnost a zabránit přibírání. Přesvědčte se, že i bez diety nebo sportování zhubnout lze. Víme o 7 způsobech, jak toho můžete docílit.

1) Nastartujte den

Téměř 75 % lidského těla obsahuje vodu a elektrolyty. Až se ráno probudíte, vynechte sladkou kávu nebo čaj. Místo toho začněte den vypitím sklenice teplé vody. To pomůže odstranit toxiny z organismu a ulehčí to trávicímu traktu. Pokud to budete dělat pravidelně, měli byste brzy pozorovat, jak se vám snižuje množství břišního tuku a rozjasňuje se pokožka.

2) Citronová voda

Po sklenici teplé vody po ránu pokračujte konzumací vody se šťávou z citronu. Rovněž to pomáhá z těla odstraňovat toxiny a spalovat tuky. Pokud nemáte rádi citron, nebo vám nápoj bude připadat moc kyselý, můžete ho osladit troškou medu. Rozhodně však nepoužívejte cukr.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Malé porce

Přejídání není zdravé a zcela jistě nevede ke zhubnutí. Snažte se proto jíst menší porce vyváženého jídla vícekrát za den. Trikem, jak mít pocit plnohodnotného jídla, je menší talíř. Jídla bude méně, ale porce bude opticky vypadat velká. Nahraďte svačiny ovocem nebo celozrnnými produkty, abyste získali dostatek zdravé vlákniny.

4) Žádná televize

Věděli jste, že jídlo při sledování televize nebo mobilu může ovlivnit vaši váhu? Odložte hračky a věnujte pozornost tomu, co jíte. Jakmile se na pokrm soustředíte, sníte méně kalorií, než když se ládujete během sledování Hry o trůny. Nemáte totiž představu, kolik toho zkonzumujete, což může vést k přejídání. Z přehledu 24 studií vyplynulo, že lidé, kteří jsou při jídle rozptylováni, zkonzumují asi o 10 % více jídla.

5) Žvýkejte a zpomalte

Dalším pomocníkem při efektivním hubnutí je pomalá konzumace, protože čas se najíst potřebuje i mozek, který zpracuje informaci, že jste dost najedení. Když budete důkladně žvýkat každé sousto a dáte si na čas, budete jíst pomaleji a cítit se sytí i po menší porci. Podle závěrů 23 pozorovacích studií rychlejší jedlíci častěji přibírají na váze než ti pomalejší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Bílkoviny

Bílkoviny ovlivňují několik hormonů v lidském organismu, které hrají roli při pocitu hladu a plnosti. Zvyšují pocit sytosti, takže vám malé porce jídla budou bohatě stačit. Vědci ve studii zjistili, že zvýšení příjmu bílkovin z 15 na 30 % kalorií pomohlo účastníkům sníst o 441 kalorií denně méně a zhubnout v průměru 11 kg za 12 týdnů, aniž by záměrně omezovali jakékoli potraviny.

7) Nezdravé schovejte

Více nezdravých potravin, včetně sladkostí či brambůrek, zkonzumujete, pokud je máte na očích. Zvyšují hlad a chuť, takže jich sníte více, což se promítne do vaší váhy. Ukládejte je do skříněk, nebo je vůbec nekupujte. Naopak ovoce, zeleninu a další zdravé potraviny mějte na viditelném místě. V lednici je umístěte tak, aby vám hned padly do oka.

Jaké triky na hubnutí znáte vy?

Zdroj: WebMD
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články