Na onen svět odešla filmová legenda České republiky. Fanoušci pláčou a zapalují vzpomínkové svíčky

Do hvězdného nebe odešel jeden z nejlepších českých herců. Přišlo se s ním rozloučit mnoho lidí, kteří jej na poslední cestu vyprovodili dlouhým potleskem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Loňský rok byl plný šťastných a nezapomenutelných okamžiků, avšak příliš brzy a bez varování odešlo mnoho slavných českých umělců. Jejich smrt zasáhla nejen herecké kolegy, přátele a blízké příbuzné, ale také širokou veřejnost. Oblíbení herci a zpěváci totiž ve svých fanoušcích zanechávají krásné vzpomínky, na které se nezapomíná. A právě takový byl jeden z nejlepších českých herců, jenž opustil náš svět 9. prosince.

Zemřel v osmdesáti letech

Nejen úžasný herec, ale také vynikající dabér, který propůjčil svůj hlas například Clintu Eastwoodovi. Přesně takový byl Ladislav Županič, který bohužel na začátku posledního měsíce v roce odešel do uměleckého nebe. Zemřel v pražské vinohradské nemocnici, což potvrdil také web TN. Této herecké legendě bylo 80 let. Županič natočil mnoho filmů, účinkoval v nespočtu divadelních hrách a jeho hlas mohli lidé slyšet ve filmech, které daboval.

Ladislav Županič se narodil v Prostějově, a jelikož byl jeho otec pilot, vypadalo to, že i on se dá na leteckou dráhu. Nakonec však úspěšně složil zkoušky na JAMU v Brně, což odstartovalo jeho slibnou kariéru. První angažmá dostal v Hudebním divadle v Karlíně, kterému později od roku 1993 řediteloval. Diváci si jej oblíbili především ve filmech Vesničko má středisková a také v Troškových pohádkách Princezna ze mlejna 1 a 2, kde dokonale ztvárnil komorníka Žána.

Na poslední cestu jej vyprovodil dlouhý potlesk

Županičova pohřbu, který se konal ve středu 20. prosince loňského roku, se zúčastnila nejen jeho rodina, ale také mnoho kolegů a slavných osobností. Nechyběli Zdeněk Troška, Zdeněk Barták, Kateřina Brožová, Aleš Cibulka, Jiřina Bohdalová a mnoho dalších. Jak informoval i web CNNPrima, smuteční řeč pronesli prezident Herecké asociace Petr Kepka a Županičův herecký kolega Alfred Strejček.

ladislav županič iZdroj fotografie: Nextfoto

Všichni přítomní ve smuteční síni v pražských Strašnicích se s touto hereckou legendou rozloučili dlouhým potleskem vestoje, kterým jej vyprovodili na poslední cestu. Smutek zachvátil všechny, kteří zesnulého herce milovali a obdivovali. Bohužel Ladislav Županič nebyl jediný český umělec, který nás v loňském roce navždy opustil. O smrti herečky Jany Šulcové jsme vás na Dámském Deníku také informovali.

Jaký film s tímto hercem je váš oblíbený?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články