V 76 letech zemřela milovaná herečka. Patřila mezi nejpůvabnější tváře českého filmu

Smrt si nevybírá podle toho, jaké má kdo povolání. Tentokrát si vybrala tu nejvyšší daň u známé filmové a divadelní herečky, která se nejvíce proslavila v 80. letech.

smrt i Zdroj fotografie: iStock
                   

Letní měsíce jsou častokrát ve znamení radosti a dovolených. To se ovšem nedá říct o všech. Rodinu Jany Šulcové, známé tuzemské herečky postihla obrovská tragédie. Právě tato herečka zemřela přibližně půl roku poté, co oslavila své 76. narozeniny. Populární česká umělkyně se zapsala do srdcí spousty fanoušků nejen díky svému hereckému umění, ale také díky své kráse, jíž oplývala. Bohužel i tato celebrita 28. července letošního roku navždy opustila tento svět. Nešťastná událost zasáhla spoustu lidí.

Herečka byla slavná

Jak uvádí i web Novinky.cz, zesnulou herečkou byla Jana Šulcová, velmi talentovaná žena, co se nejvíce proslavila v 80. letech v různých populárních filmech. Ve své době byla považována také za jednu z nejkrásnějších hereček, které tehdy působily na scéně. Mezi její největší filmy zajisté patří S tebou mě baví svět, dále pak My všichni školou povinní a Byl jednou jeden dům. V prvně jmenovaném filmu dokonce pro účely natáčení zpřístupnila filmařům i svou vlastní vilu, v níž bydlela.

Kariéra herečky šla z kopce

Po roce 1989 šla kariéra Jany Šulcové lehce z kopce. Začala ve svém životě totiž řešit různé soukromé problémy, které navíc doplnily i problémy s jejím vlastním zdravím. I to byly důvody, proč se stáhla do ústraní. Diváci ji tak neměli možnost více vídat v divadlech či filmech. Tehdy to pro její fanoušky byl menší šok, protože do té doby vystupovala prakticky permanentně, ať už v nějakém představení nebo na filmových plátnech. Během 90. let se dokonce rozvedla se svým tehdejším manželem.

Bojovala s alkoholem

Jana Šulcová si prošla velmi temným obdobím vlastního života. Poté, co po spoustě let odešla ze svého milovaného divadla, začala propadat závislosti na alkoholu. K tomu navíc herečka brala antidepresiva, což jí s jejím obdobím také příliš nepomohlo. Závislost na alkoholu není v České republice bohužel ničím zvláštním. Dle portálu Vláda.cz mělo například v roce 2018 nakročeno k závislosti na alkoholu takřka 1,5 milionu lidí. V té době mezi ně však už Jana Šulcová nepatřila.

Věnovala se dabingu

Po konci na divadelních prknech a filmových plátnech se Jana začala věnovat také dabování. Mezi její nejslavnější filmy, jimž propůjčila svůj hlas, patří Cena za něžnost, který byl oceněn i Oscarem. Před filmovou kameru se naposledy vrátila na skok do filmu Kobry a užovky, který mohli diváci vídat v kinech před sedmi lety. Díky svému hereckému výkonu si vysloužila nominaci na prestižní ocenění pro české herce. To nakonec nezískala. Ve filmu paradoxně ztvárnila matku hlavních hrdinů, jež byla závislá na alkoholu.

O smrti informovala dcera

O úmrtí slavné herečky informovala veřejnost její dcera Rozálie Víznerová, která na svůj facebookový profil napsala, že do hvězdného nebe odešla úžasná žena a zároveň její maminka. K tomuto vzkazu připojila také jednu ze starších fotek, kde je Jana Šulcová zachycena v mladém věku. Stejně jako v případě Gayle Hunnicutt, o které jsme psali nedávno na Dámském Deníku, tak přišel svět o další velmi talentovanou herečku a osobu, co si získala srdce veliké spousty fanoušků.

Z jakého filmu si Janu Šulcovou pamatujete nejlépe?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články