Zdeněk Godla má na krku 19 exekucí a dluží 1,5 milionu Kč. Svůj průšvih se snažil svést na insolvenčního správce

Soud zatím Godlovi nepravomocně zrušil jeho oddlužení. Ten řekl, že se bude bránit. Pokud neuspěje, hrozí mu opět exekuce.

Zdeněk Godla i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zatím nepravomocně soud Zdeňku Godlovi zrušil jeho oddlužení. Spolu s jeho manželkou měli pravidelně splácet své dluhy a byli tak chráněni před exekucemi. Nyní se však zdá, že možná spadnou opět do problémů. Dle soudu neplatili sjednané částky včas. Zdeněk Godla se však hájí a tvrdí, že problém je na straně insolvenčního správce, který měl peníze rozdělovat.

Oddlužení jim bylo schváleno

Oddlužení je nástroj, který při splnění podmínek, může využít každý dlužník. Pokud je mu povoleno, pak mu poskytne ochranu před exekucemi a zbytečným dalším nárůstem dluhu. Manželé Godlovi podmínky oddlužení splnili. Nyní však krajský soud v Ústí nad Labem rozhodl, že neplatí dohodnuté splátky. Oddlužení jim proto zrušil. Během splácení jim také vznikly další dluhy.

Hvězda seriálu Most se však bude bránit a bude žádat soud o prošetření příjmů, které dostával insolvenční správce, a jejich následné rozdělení. Jeho nové dluhy údajně vznikly nedopatřením, ne úmyslně. Zdeněk Godla si stojí za tím, že řádně oddlužení platí. Problém je v následném přerozdělování, na které on sám už nemá vliv. V odvolání tak upozornil na možné nekalé praktiky insolvenčního správce a s manželkou žádá soud o prošetření příjmů, jež správce rozděloval.

Podle správce se odvolání nezakládá na pravdě

Celkem manželé Godlovi dluží 1,5 milionu korun a čelí 19 exekucím. V případě, že bude oddlužení zrušeno, mohou do hry opět zasáhnout exekutoři, a dluhy tak mohou ještě významněji narůst. Na odvolání manželů Godlových už zareagoval soud. Vyzývá je, aby odvolání doplnili o sdělení, co po soudu vlastně chtějí a proti jakému výroku nalézacího soudu se odvolávají.

Zdeněk Godla iZdroj fotografie: Nextfoto

Samotný insolvenční správce se prozatím oficiálně nevyjadřuje. Informace poskytne na případnou žádost soudu. Uvedl však, že se odvolání manželů Godlových nezakládá na pravdě. Insolvenční řízení je veřejné a vše je dobře dohledatelné. Pochybení na své straně tedy rezolutně odmítá. Navíc argumentuje tím, že činnost insolvenčních správců je dozorována insolvenčním soudem v každém řízení.

Jak velkou šanci podle vás Godla má se svým odvoláním?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články