Za staré telefony jsou sběratelé ochotni zaplatit majlant. Motorola má cenu i 100 tisíc Kč

Pokud si stále schováváte všechny své staré mobilní telefony, s velkou pravděpodobností máte doma hodně cenné kousky. Některé mohou stát i statisíce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mobilní telefon je v dnešní době něco, co má každý. Pokud se někoho zeptáte, kolik je hodin, ve většině případů vytáhne z kapsy svůj telefon a řekne vám přesný čas. Bez tohoto zařízení lidé obvykle nevycházejí z domu a hodně osob je na tomto přístroji závislých. V dřívějších dobách však telefony nebyly takto moderní a chybělo jim toho při porovnání s těmi dnešními opravdu hodně. Některé staré telefony ovšem mají i dnes velkou cenu.

Telefonům chybělo hodně funkcí

Když se podíváte na velké rozdíly, které mezi telefony byly, nejspíše budete hodně překvapeni tím, jak moc se tato technika posunula. Inovace udělaly svět modernější a lidé se na zařízeních stali závislými, jelikož v nich mají vše, co k životu potřebují. Když mají hlad, mohou si přes aplikaci objednat jídlo nebo zavolat do restaurace. Pokud si potřebují s někým popovídat nebo mít pocit, že jsou s někým v kontaktu, stačí někomu napsat nebo se podívat na sociální sítě.

Dříve telefony neměly tak dobré fotoaparáty jako nyní, člověk téměř nemohl mít internet v mobilu, a pokud ano, stál ho skutečně hodně peněz. Lidé si moc nepořizovali tarify, ale spíše předplacené karty na kredit, a jestliže jste přátelům něco chtěli poslat, museli jste najít, kde mají telefony infračervený port. Až poté jste mohli dát telefony k sobě a něco odeslat svému kamarádovi. Později se do telefonů dávalo Bluetooth, díky němuž bylo odesílání jednodušší, a dnes si lidé vše posílají přes internet i na dálku.

Lidé si schovávali staré telefony

V případě, že schováváte všechny své staré telefony, které se u vás v rodině objevily, možná jste velký šťastlivec. V dnešní době si totiž mnoho sběratelů dělá sbírky starých telefonů a za některé kousky jsou ochotni nabídnout i stovky tisíc. Existuje seznam sedmi telefonů, které sběratelé shání nejčastěji. Záleží však i na tom, v jakém stavu se telefon nachází, zda je daný typ něčím ikonický či jak moc vzácný onen model je. Také je potřeba zmínit, že v některých zemích dostanete za tento telefon více, než kdybyste ho prodávali v České republice.

starý telefon iZdroj fotografie: Pixabay

Seznam telefonů, které jsou nejvzácnější

Jestliže vás zajímá, které telefony jsou nejvzácnější, podívejte se na tento seznam a rovnou také na svou sbírku telefonů, již jste si doposud vytvořili doma. Nejvíce vzácným telefonem, za který jsou sběratelé ochotni zaplatit i více než 125 000 Kč, je Motorola DynaTAC 8000x. Jedná se o první mobil, jenž se už od začátku prodával za 40 000 Kč. Dále se podívejte, zda ve své sbírce nemáte Nokii 8110, po které je také poptávka a sběratelé za ni nabízí až 75 000 Kč.

V seznamu velice drahých, a přitom starých mobilů je dále iPhone 2G (50 až 100 000 Kč), Nokia 8800 Carbon Arte (až 30 000 Kč), Nokia 3310 (5 000 až 7 000 Kč), Nokia 8800 Sirocco (nabízené částky mnohdy přesahují 50 000 Kč) a Samsung SPH-N270. Za poslední model sběratelé nabízí až 25 000 Kč. V případě, že ve své sbírce naleznete jeden z těchto mobilů, můžete si ho ještě uschovat a počkat, až jeho cena ještě vyroste, nebo ho můžete rovnou nabídnout do prodeje, a vydělat si tak hezké peníze.

Jaké všechny telefony jste doposud vlastnili?

Zdroj: Komando
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články