Když uviděl týraného psa, okamžitě se rozhodl jednat. To ale nevěděl, jaké zvíře ve skutečnosti zachraňuje

Na kost vyhublý chlupáč s provazem kolem krku se lidí bál. Byl v tak děsivém stavu, že chybělo málo a nemusel by přežít. Měl prašivinu, infekci a tělo pokryté krvavými vředy.

Vlk se prochází ve výběhu v zoo i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po ulicích měst celého světa se toulá spousta opuštěných zvířat, s nimiž si osud nemilosrdně pohrál. Jedním z nich byl i zoufalý chlupáč, kterého objevili ochránci zvířat. Na první pohled bylo zřejmé, že je hodně nemocný a potřebuje pomoc, aby měl šanci na přežití. Jenže zvíře bylo vůči lidem velmi ostražité. Jakmile se zachránci chtěli přiblížit, mělo z nich strach. Nakonec se ho ale podařilo odchytit a najevo vyšla šokující pravda.

Zvláštní pes byl ve skutečnosti vlk

Když se na záchrannou stanici Hope for Paws obrátila žena, která na ulici v americkém Los Angeles uviděla potulovat se dezorientovaného pohublého psa, nikdo nečekal, jakým směrem se příběh bude vyvíjet. Chlupáče, který byl ve velmi špatném stavu, vyfotila, aby ho záchranáři snadněji našli, kdyby se snažil utéct. Když ochránci dorazili na místo, byli trochu zaskočeni. Zvíře totiž jen zdánlivě připomínalo psa.

Našla 3denní štěně opravdového vlka a rozhodla se ho ujmout. Přijala tak nelehký úkol –⁠ vychovat divoké zvíře

Ukázalo se, že rozcuchaný chlupáč, který později dostal jméno Julia, je ve skutečnosti vlk, uvedl web PositiveVibration. I když se záchranáři z Hope for Paws s tak neobvyklým případem dosud nesetkali, dali se do práce. Nedůvěřivé zvíře z nich ale mělo strach a snažilo se z posledních sil zmizet. Lidem z útulku se ale naštěstí podařilo odříznout mu cestu. Teprve ve chvíli, kdy se k vlčici konečně přiblížili, jim došlo, že situace je mnohem horší, než předpokládali.

Tristní stav vlčice vháněl slzy do očí

Teprve na několikátý pokus se jim podařilo vystresované zvíře chytit. Využili toho, že je hladové, a nalákali ho na pamlsky. Chlupáč byl však v tak děsivém stavu, že to až vhánělo slzy do očí. Ta ubohá vlčice byla strašně oteklá od infekcí. Krvácela, všude na těle jí vytékal hnis a kvůli srsti to nebylo hned vidět, ale byla jen kost a kůže,“ cituje web TheDodo zakladatele záchranářské organizace Eldada Hagara s tím, že kolem krku měla provaz.

Podle záchranářů to spolu s řadou zranění a spálenou srstí vypovídalo o tom, že vlčici někdo krutě týral. Když se ji snažili pohladit, byla nejistá. „Julia byla tak zmatená a vyčerpaná, že ty doteky přijala. Byla asi šťastná, že už je po všem,“ podotkl Hagar. Julia skončila v péči veterinářů, kteří odhalili rozsah jejích zranění. Měla prašivinu, krvácející vředy, infekce a byla podvyživená. Během několika týdnů se ale zotavila a posupně začala lidem důvěřovat.

Co říkáte na nezvyklý příběh záchrany vlka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články