Když při rybaření vylovili zrezlý trezor, netušili, do čeho se právě zapletli. Vypátráním původního majitele odkryli 23 let starý zločin

Dvojice mužů vylovila z vody starý trezor, který skrýval uvnitř nejen poklad, ale i velké tajemství, jež je přivedlo k původnímu majiteli.

Otevřený trezor i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověk nikdy neví, na co při obyčejné činnosti, jako je například rybaření, narazí. Dvojici mužů se totiž podařilo vylovit z vody něco překvapivého. Navíc se jim díky tomu podařilo objasnit více jak dvacet let starý zločin. Původní majitel nalezené věci již ani nedoufal, že by se k němu mohla někdy vrátit. Za poctivost a odhodlání se nálezcům velkoryse odvděčil.

Uvnitř na ně čekalo velké překvapení

Dvaapadesátiletý muž provozuje se svým patnáctiletým synem velmi zvláštní koníček. Často spolu odjíždějí k vodě, kde rybaří. Neloví ovšem ryby, ale pomocí speciálního magnetu hledají ztracené kovové předměty, jež se pod hladinou ukrývají. Nalezli již mnoho zajímavých a zvláštních kousků, ovšem to, co se jim podařilo ulovit v řece v Lincolnshire, se jen tak někomu nepodaří.

Když přístroj zachytil něco velmi těžkého, byli oba muži zvědaví, co asi našli. Bylo velmi náročné předmět nad hladinu vyzvednout, ale nakonec se jim to podařilo. Jakmile věc uviděli, bylo jim jasné, že se jedná o trezor. Vší silou se snažili dostat dovnitř a naštěstí bylo jejich úsilí úspěšné. Když se ale podívali na obsah kovové schránky, nemohli uvěřit svým očím. Web DailyMail totiž vysvětluje, že se uvnitř nacházely bankovky v celkové částce okolo 40 000 Kč, dále platební karty a brokovnicový certifikát.

Za svou poctivost byl odměněn

Díky tomu se otci a synovi podařilo vypátrat původního majitele trezoru, kterému, jak se dozvěděli, byl ukraden před třiadvaceti lety. Jednalo se o podnikatele, ke kterému se dvojice nálezců vydala, aby mu mohla jeho uloupený majetek vrátit. Ten celé situaci nemohl uvěřit, jelikož už nedoufal, že by se k němu mohly jeho cennosti dostat zpět. Muži svůj objev natočili na video, které bylo zveřejněno na YouTube.

Okradený podnikatel byl mužům opravdu vděčný, jelikož ukázali, že na světě stále existují takto dobří a milí lidé. Peníze si totiž mohli nechat, oni se však zachovali poctivě. Na oplátku nabídl šťastný muž patnáctiletému chlapci práci ve své firmě, jelikož po bližším rozhovoru zjistil, že má mladík rád matematiku a je v ní velmi dobrý. Otevřel mu tak dveře k zářné kariéře. Tato nabídka mu může zcela změnit život, jako bezdomovci, který díky své poctivosti daleko došel a jehož příběh jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co říkáte na jejich úlovek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články