Bezdomovec našel peněženku a vrátil ji, i když měl v kapse jen 5 Kč. To, co se stalo poté, navždy změnilo jeho život

Málokdo si umí představit, jak těžký musí být život na ulici. Bez přístřeší a peněz by se každému jistě hodila nějaká pomoc. Tomuto muži spadla z nebe, on ji však odmítl.

bezdomovec i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tento příběh opět boří zažité stereotypy. I Když život na ulici je drsný a některé lidi skutečně může změnit. Zdá se však, že je stále mnoho lidí, kteří si i v těžkých podmínkách dokáží zachovat morální hodnoty a poctivost. Muž z tohoto příběhu se tak vzdal velké sumy peněz, protože věděl, že mu nepatří. Celá situace pak vyústila v překvapivý konec.

Bezdomovec se schovával v metru před deštěm

Po ulicích Bangkoku se pohybují tisíce bezdomovců. Ani tato velká metropole si z bezdomovectvím nedokázala poradit, stejně jako mnoho jiných, po celém světě. A právě tady v Bangkoku se odehrál jeden z příběhů, který si získal pozornost celého internetu. Začalo to obyčejným dnem, kdy místní bezdomovce Woralop, posedával ve stanici metra, aby se tu skryl před nepříznivým počasím.

Náhle si všiml, že kolemjdoucímu muži vypadla z kapsy peněženka. Snažil se rychle zvednout a volal na muže. V okolním hluku však kolemjdoucí nereagoval. Woralopovi se ani nepodařilo muže dohnat. Ten nastoupil na přijíždějící metro a ve vteřině byl pryč. Když Woralop peněženku otevřel, zjistil, že v ní je téměř 15 000 Kč a to byla pro muže, který měl ve vlastní kapse jen pětikorunu, obrovská suma.

Mohl by si za ně pořídit mnoho věcí, které by se mu pro život na ulici hodily. On však nad nálezem peněz takto vůbec nepřemýšlel. Jeho výchova a morální zábrany jej vedly rovnou ke dveřím policejní stanice, kde peněženku předal policistům. Pak si šel zase po svých, aniž by tušil, jaký dopad na jeho život bude celá tato situace mít.

peněženka na zemi iZdroj fotografie: Freepik

Jeho život se kompletně změnil

Policie kontaktovala muže, který peněženku ztratil a ten měl velkou radost, že se našla. Peníze by možná ještě oželel, ale doklady a platební karty, to byly věci, kvůli kterým by měl mnoho vyřizování. Poprosil policisty, aby mu řekli, kdo peněženku přinesl a chtěl se poctivému nálezci odměnit nějakým finančním obnosem.

Pak však zjistil, že nálezce je muž bez domova. Jen těžko se mu věřilo, že je někdo tak poctivý i v situaci, kdy nemá nic a pokud by si peníze ponechal, možná by se na něj i mnoho lidí dívalo s jistou shovívavostí. Muž se rozhodl bezdomovci dát šanci na lepší život. Místo peněz mu tak zařídil práci, jejíž součástí bylo i ubytování, s velmi slušným platem na místní poměry.

pekař iZdroj fotografie: Freepik

Woralopovi se tak ze dne na den změnil život. Bylo to však především jeho zásluhou, kdy si na takovou odměnu zadělal vlastní poctivostí. Nyní si užívá komfortu, který na ubytovně má. Spí ve vlastní posteli, nemusí snášet rozmary počasí a z vydělaných peněz se časem pokusí našetřit na vlastní bydlení. Tento inspirativní příběh přilákal celosvětovou pozornost a je to další důkaz, že s lidmi to ještě není tak špatné, jak by se někdy mohlo zdát.

Co říkáte na takovou poctivost, i když byl muž v těžké situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články