Žena nabídla bezdomovci práci na své farmě. Nečekala, že mu to kompletně změní život

I ten nejmenší skutek, každá maličkost, kterou pro někoho uděláme, může člověku změnit život. Proto se mladá žena rozhodla, že nabídne pomocnou ruku bezdomovci.

Ležící bezdomovec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na bezdomovce se lidé často koukají skrze prsty a málokdo podá takovému člověku pomocnou ruku. Často jsou považováni za alkoholiky, kteří nechtějí pracovat, přitom nikdo nezná jejich životní příběh a neví, čím vším si prošli. Často to mohou být naprosto normální lidé, kteří jen potřebují dostat šanci se postavit znovu na nohy. A častokrát jediný čin, který jim k tomu může pomoci, jim změní kompletně celý život. A přesně o tom je i dnešní příběh.

Chtěla mu pomoci 

Někdy i nejmenší skutky dokážou někomu výrazně pomoci a to platí i pro příběh Daniele z Kanady. Daniele se jednoho dne ocitla ve městě, kde potkala muže jménem Brian, který byl bezdomovec a sbíral odpadky, aby si mohl koupit jídlo. Daniele se rozhodla Brianovi pomoci a nabídla mu práci na své farmě. Brian byl vděčný za možnost mít každý den teplé jídlo a pracovat, ačkoliv nechtěl žádnou výplatu. 

Pomohla mu získat peníze

Daniele však tajně založila sbírku s pomocí svých přátel. Ze začátku si nemyslela, že by se našlo mnoho lidí, kteří by finančně pomohli bezdomovci, ale brzy zjistila, jak moc se spletla. Krátce po vytvoření sbírky se jí podařilo vybrat něco přes 10 tisíc eur, což je přibližně 237 000 Kč. Následně se částka začala stále zvyšovat. Daniele chtěla použít peníze na to, aby Brianovi mohla koupit vlastní dům, kam se může přestěhovat. Brian byl ohromen podporou a láskou, kterou od Daniele dostal. 

Bezdomovec drží nápis iZdroj fotografie: Depositphotos

Příběh se šťastným koncem

Není divu, že podaná pomocná ruka kompletně změnila Brianovi život. S novou nadějí a novým domovem se mu otevřely nové možnosti v životě. My bychom tímto Daniele chtěli poděkovat a doufáme, že se najde mnohem více lidí, kteří se nebudou bát pomoci všem potřebným v jejich okolí.

Jak pomáháte bezdomovcům vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články