Bezdomovec prožíval zimu v mrazu na ulici. Jednoho dne našel majitel zastavárny jeho jméno na 40 let starých dluhopisech

Muž bez domova prožíval zimu v krutých mrazech na ulici. Majitel zastavárny pro něj měl šokující překvapení. Našel totiž jeho jméno na 40 let starých dluhopisech.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tento ubohý muž trávil, tak jako každý rok, zimu v ulicích Chicaga. Neměl žádné peníze ani místo, kam by se mohl schovat. Vše se ale mělo brzy změnit. Majitel nedaleké zastavárny našel jeho jméno na dluhopisech, které v šuplíku psacího stolu ležely více než 40 let. Po šokujícím odhalení přišla na řadu dojemná reakce.

Přespává i v parku

Woodrow Wilson se na ulici dostal už před mnoha lety. Také tuto zimu musel bohužel strávit v ulicích velkého města, kde přespával na autobusových zastávkách, nebo také na lavičkách v parku, a to i v těch největších mrazech ve sněhu. Málokdo z kolemjdoucích ví, že Woody je ve skutečnosti veterán z americké armády.

Zdědil zastavárnu po otci

Majitel nedaleké zastavárny Chris Mathis zdědil tento rodinný podnik poté, co jeho otec podlehl těžké nemoci. Chris se pustil do generálního úklidu své nové kanceláře, protože jeho otec toto místo poslední měsíce zanedbával. Při důkladném prohledávání psacího stolu našel v jednom šuplíku mezi hromadami papírů velké překvapení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dluhopisy záhadného muže

Chris v zásuvce objevil desítky let staré spořící dluhopisy patřící muži jménem Woodrow Wilson. O tomto muži nevěděl vůbec nic, ale rozhodl se pátrat po tom, o koho jde. Měla mu totiž náležet velká suma peněz. Jediné co nalezl byla stará policejní fotografie z doby, kdy byl zatčen za krádež v obchodě. Na pomoc si přizval novináře a společně se vydali po stopách Woodrowa.

Dojemné odhalení

Když se týmu podařilo zjistit, že tyto dluhopisy patří bezdomovci, byl Chris dojatý. S Woodym se osobně setkali v roce 2017 a Chris byl nadšený když, zjistil, jak moc mu tyto peníze dokážou změnit život. Woodrow byl naprosto zaskočen Chrisovou laskavostí a slíbil, že tyto peníze použije k nalezení dostupného bytu a stabilní práce, aby už nikdy nemusel spát na ulici, s čímž se mu majitel zastavárny zavázal pomoci.

Co si myslíte o příběhu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci