Toulavý pes chodí každý den do kostela. Když se věřící dozvěděli jeho příběh, neudrželi slzy

Toulavý pes se smutným pohledem každý den navštěvuje kostel, aby se zde zúčastnil mše. Jeho příběh je dojemný.

Smutný pes v posteli i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V jednom italském kostele mají každý den zvláštního hosta. Každodenní mše svaté se tu totiž účastní toulavý pes. Poslušně a tiše sedí, dokud mše neskončí, a jeho žalostný pohled trhá věřícím srdce.

Pes chodí každý den do kostela

Není neobvyklé, když se věřící denně účastní mše. Co už trochu zvláštní je, že jim při tom dělá společnost čtyřnohý chlupáč. V jednom italském kostele se totiž denně objevuje toulavý pes, který tiše poslouchá modlitbu. Věřící se zpočátku obávali, že pes mši naruší – mohl by začít štěkat, výt nebo třeba běhat po kostele. Nic z toho se ale nestalo.

Nikdo nejdříve ani netušil, proč pes každý den do kostela chodí. Návštěvníci kostela se logicky začali pídit po důvodu, proč pejsek dennodenně sedí v kostele, tiše poslouchá a poté zase odejde. Když se dozvěděli pravdu, zlomilo jim to srdce.

Poslední místo, kde viděl svou paničku

Podle místních obyvatel chodí toulavý pes slyšící na jméno Tommy každý den v době mše do kostela, aby zde truchlil za svou zesnulou majitelku Mariu, vysvětluje web Guardian. Kostel je totiž posledním místem, kde svou majitelku viděl, když zde probíhal její pohřeb. Od toho dne sem pejsek chodí v naději, že svou milovanou paničku třeba ještě někdy uvidí.

nejlepší přítel malého chlapce iZdroj fotografie: Pixabay

Tommy byl pes s pohnutým osudem, když ho Maria našla. S láskou se ho ujala a Tommy se okamžitě stal nedílnou součástí jejího života. Nebylo tajemstvím, že Maria psy milovala a nabídla domov každému toulavému chlupáčovi, který jí přišel do cesty.

Jeho pohled trhá srdce

Maria se do zdejšího kostela chodila modlit každý den, nežli ve věku 57 let zemřela, a právě zde proběhlo její poslední rozloučení. Tommy chodí na každodenní mši a vždy čeká na její konec. Jeho oči jsou plné smutku a pohled na něj trhá ostatním srdce, píše web Daily Mail. Jakmile věřící zjistili pravdu, nikoho by už ani nenapadlo, aby věrného mazlíčka z kostela vyhnal.

Místo toho jej všichni považují za svého přítele. Místní lidé Tommyho hladí, hrají si s ním a věnují mu svou pozornost. Nikdo mu nechce bránit v jeho smuteční rutině. Možná je to způsob, kterým se tento inteligentní pes snaží se ztrátou milované majitelky vyrovnat.

Jak se vám líbí dojemný příběh oddaného psa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články