Nechápali, proč jejich pes každý den utíká. Když zjistili důvod, napadlo je udělat něco nádherného

Pejsek byl pravděpodobně předurčen k tomu, aby těšil pacienty domova pro seniory. Denně za nimi totiž utíkal z útulku.

Pes husky v přírodě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Psi jsou úžasná stvoření. Konají dle svého uvážení a chovají se někdy tak, že to lidé nechápou a myslí si, že se dané zvíře zbláznilo. Ve skutečnosti ale psi jednají instinktivně a někteří, ač si to málokdo uvědomuje, jsou předurčeni k nějaké činnosti a mají důležité poslání. Mezi taková zvířata se řadí i kříženec jménem Scout, který denně utíkal z útulku a vracel se na stejné místo. Proč to dělal, vás překvapí.

Třikrát utekl, aby se mohl vrátit na oblíbené místo

Když se neznámý pes bez majitele objevil v domově pro seniory, nikdo nevěděl, odkud se vzal. Přiběhl sám a posadil se na pohovku pro hosty. Zaměstnanci proto zavolali do nejbližšího útulku, kde si všimli, že jim chybí jedno zvíře, kříženec jménem Scout. Okamžitě si pro nej tedy přijeli a zavřeli ho zpět do klece. Druhý den se však celá situace opakovala. Nyní již pracovníci domova pro seniory věděli, odkud zvíře přiběhlo, a tak znovu zavolali do útulku. Mezitím se však Scout stihl seznámit s některými pacienty, kteří si jej velmi oblíbili.

Zaměstnanci útulku tedy psa pečlivě zabezpečili, aby již nemohl utéct. Ten byl ale natolik odhodlán vrátit se na své oblíbené místo, že překonal vysoký a pevný plot. Doběhl zpět do domova pro seniory, přičemž musel překonat frekventovanou silnici. V tu chvíli si správkyně pečovatelského zařízení uvědomila, že je to znamení toho, že sem zvíře prostě patří. Pacienti trpící demencí a různými chorobami byli šťastní, a jak uvádí i web NYPost, díky Scoutovi se cítili více jako doma.

Stal se z něj maskot a mazlíček pacientů

A tak již Scout v domově pro seniory zůstal. Z toulavého psa se tak stal mazlíček všech pacientů, kteří se s ním velmi rádi mazlili. Rychle si na nový život zvykl, a dokázal tak, že byl k pobytu zde rozhodně předurčen. Svými opakovanými útěky všechny přesvědčil o tom, že sem prostě patří. Na Facebooku je dokonce založen jeho profil, na němž jsou zveřejněny fotografie a také popsán tento úžasný psí příběh.

Scout’s 30 Days of Thanks: Day 19 🫶🏻

Thankful for Ms. Nancy.

Ms. Nancy is one of the sweetest ladies I live with. …

Zveřejnil(a) Scout’s House Paws for the Pantry dne Neděle 19. listopadu 2023

Dle zaměstnanců domova pro seniory tíhne Scout ke starším lidem, vycítí jejich trápení a bolest a snaží se jim být po boku. Jelikož jej jeho původní majitelé týrali, má strach z hlasitých zvuků, ale na tomto bezpečném místě se cítí dobře. Snaží se být nablízku všem nemocným pacientům, kteří jej potřebují a jeho přítomnost vyžadují. Je to takový jejich anděl strážný. Má podobné poslání jako terapeutická fenka, která pomáhá pacientům a o jejímž příběhu jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Co si myslíte o pejskově chování?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články